Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Livonijas ordeņa Siguldas pils atvēršana(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3848
Livonijas ordeņa Siguldas pils atvēršana(ARHĪVS)
Livonijas ordeņa Siguldas pils atvēršana(ARHĪVS)

Apraksts


Sestdien, 12.maijā ar vērienīgu pasākuma programmu Siguldas pils kompleksā tiks atzīmēta tūrisma sezonas atklāšana un rekonstruētās Livonijas ordeņa Siguldas pils atvēršana apmeklētājiem. Jau no plkst.12:00, pēc svinīgās pils atklāšanas, ikvienam būs iespējams bez maksas apmeklēt jauno tūrisma objektu - uzkāpt Livonijas ordeņa Siguldas pils Ziemeļu un Dienvidu torņos, pastaigāties pa jaunizbūvēto galeriju starp Dienvidu torni un konventa ēku, izbaudot īstu viduslaiku atmosfēru.

Siguldas pils rekonstrukcijas darbi veikti vairāk kā pusmiljons latu vērtībā ar ES un Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu, attīstot Siguldas pili kā nacionālas nozīmes tūrisma objektu.

12. maijā katram pasākuma apmeklētājam tiek piedāvāta iespēja izmantot 39 atlaižu kuponus, lai tieši pasākuma dienā izbaudītu plašo Siguldas novada tūrisma piedāvājumu ar atlaidēm ieejas biļetēm, atrakcijām, ēdināšanas pakalpojumiem un inventāra nomai.


Siguldas tūrisma sezonas atklāšanas programma 12.maijā:
-Plkst.12:00 – Livonijas ordeņa Siguldas pils svinīgā atklāšana
-Plkst.12:00 – 18:00 Ordeņa brāļu militārie priekšnesumi ar zobenu cīņām, iespēja pašiem izmēģināt ordeņa militāros jaunievedumus Livonijā
-Plkst.12.00 – 18.00 Plaša aktivitāšu programma Siguldas pils kompleksa teritorijā un visā Siguldā
-Plkst.18:00 – 22:00 LAIMĪGĀS STUNDAS Siguldas kafejnīcās, krogos un restorānos
-Plkst.22:00 Ievziedu balle Siguldas pilsdrupu estrādē ar grupu „Keksi” un Aļģirdas Šuminskas. Ieejas biļetes ballei Ls 3,00 – 5,00, biļešu iepriekšpārdošana –www.bilesuparadize.lv, Siguldas pilsētas kultūras namā.


Livonijas ordenis bija militāra organizācija, kura trīssimt gadus pārvaldīja Livonijas teritorijas lielāko daļu, tāpēc atjaunotajā Livonijas ordeņa Siguldas pilī uzzināsiet par to, kā veidojās un kā darbojās ordeņa iekšējā struktūra un to, kāda bija ordeņa brāļu ikdiena un kādas bija viņu kara gaitas. Tāpat ikviens apmeklētājs varēs uzzināt, kā ģērbās un bruņojās Livonijas ordeņa kalpotāji un brāļi bruņinieki. Ordeņa apģērbs un tā militārie jaunievedumi Livonijā būs pieejami apskatei pils vārtu tornī, kur apmeklētājus sagaidīs ordeņa pārstāvji.

Pasākuma gaitā apmeklētāji varēs vērot ordeņa brāļu militāros priekšnesumus, izmēģināt ordeņa militāros jaunievedumus, kā arī pārbaudīt savu veiklību mazajās šķēršļu trasēs. Mazajiem pils apmeklētājiem būs iespēja bez maksas priecāties piepūšamajās atrakcijās.

Aktīvās atpūtas cienītājus ar jaunajiem kalnu riteņbraukšanas maršrutiem iepazīstinās biedrība „A2”, ar kuru sadarbībā Siguldas novada pašvaldība sagatavojusi riteņbraukšanas maršrutus gandrīz 120 km garumā Siguldas novadā un tā apkārtnē.

Lai popularizētu Siguldas piedāvājumu galvaspilsētas iedzīvotājiem un veicinātu dabai draudzīgu pārvietošanos, sadarbībā ar A/S ”Pasažieru vilciens” 12. maijā tiek organizēta pirmā Tautas ekskursija 2012.gada sezonā.

Siguldā „Pasažieru vilciena” klientiem P/A „Siguldas tūrisma attīstības aģentūra” piedāvās trīs ekskursijas:
1. Bezmaksas ekskursija Siguldas pilsētas populārāko objektu apskatei;
2. Bezmaksas ekskursija riteņbraucējiem pa Gaujas senielejas apļveida maršrutu;
3. Maksas ekskursija ar gaisa trošu vagoniņa pārbraucienu un Turaidas muzejrezervāta apskati. Ekskursijas cena Ls 5,30.


Papildus informācija:
Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs
Tālrunis: 67971335, www.tourism.sigulda.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Siguldas (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Sigulda
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67971335
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!