Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ķīpsalā notiks grandiozs pasākums bērniem un vecākiem!(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3854
Ķīpsalā notiks grandiozs pasākums bērniem un vecākiem!(ARHĪVS)
Ķīpsalā notiks grandiozs pasākums bērniem un vecākiem!(ARHĪVS)
Ķīpsalā notiks grandiozs pasākums bērniem un vecākiem!(ARHĪVS)

Apraksts


Maija pēdējās brīvdienas – no 25. līdz 27. maijam Ķīpsalā sola unikālus piedzīvojumus ikvienai ģimenei! Izstāžu centrā valdīs nebijusi kņada un rosība, jo vienlaikus ar populāro izstādi „Bērnu pasaule” atsevišķā hallē notiks pirmais Latvijā izglītojošais, izzinošais un izklaidējošais pasākums “Kas te? Es te! Ķīpsalā”!

“Kas te? Es te! Ķīpsalā” pamatideja – izglītojoši un attīstoši pasākumi bērniem var būt aizraujoši! Atraktīvi un izzinoši burvju triki, interesanti eksperimenti, filmu animēšana, asprātīgi konkursi, viktorīnas, šovi, aizraujošas rotaļas, attīstošas spēles, dejas un dziesmas – tās ir tikai dažas no "Kas te? Es te! Ķīpsalā" aktivitātēm. Pirmo reizi 4 līdz 9 gadus veciem bērniem būs veltīta atsevišķa halle, kur bez papildu maksas varēs ļauties aizraujošiem izglītības piedzīvojumiem!

Par kolosālu atmosfēru Ķīpsalā rūpēsies iemīļotie TV varoņi – Pukšs, Lupe, Varis un Konstantīns, vairāk nekā 35 Rīgas bērnu un jauniešu mācību un iniciatīvu centri, sporta skolas, muzeji un gandrīz 600 jaunie mākslinieki. Plānots, ka trīs dienu laikā – no 25. līdz 27. maijam – Ķīpsala sagaidīs vairāk nekā 22 000 ieinteresētu apmeklētāju.

Uzcel vigvamu!
Sportiskākais "Kas te? Es te!" varonis Pukšs kopā ar sava kvartāla dalībniekiem aicinās bērnus kopīgi būvēt vairāk nekā 3 m augstu skandināvu vigvama teltij līdzīgo "Kottu". "Iegriežoties “Kottā”, bērni varēs izzināt pārgājiena un ceļošanas nianses, kā arī pārbaudīt savas spējas dažādos uzdevumos, kas būs saistītas ar āra dzīves zināšanu pārbaudi," stāsta āra dzīves mācību centra "Pelēkais vilks" pārstāve Vita Karule.

"Arī dzīvnieki ceļo, tāpēc 26. un 27. maijā Ķīpsalā viesosies iguāna, šinšilla, Madagaskaras šņācējprusaks un zarkukainis," stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve Daija Līdaka.

Eksperimentē un apgūsti burvju trikus!
Eksperimentējot un darbojoties Vara eksperimentu kvartālā, bērni uzzinās, kas īsti ir dabaszinātņu likumsakarības, iluzionisma māksla, burvju triki un citas mistērijas.

"Demonstrēsim neticamu domu spēku – kā avīzi pārvērst par koku. Ikviens varēs kļūt par "izmēģinājuma trusīti" un ieraudzīt caurumu paša rokā. Atnāc uz Ķīpsalu un kļūsi par aculiecinieku tam, kā no "zila gaisa" var uzburt desiņu, un izbaudīsi, kā var kļūt par spēka mitriķi un gāzt lielus vezumus ar mazo pirkstiņu," ieintriģē burvju māksliniece Dace Pecolli.

Savukārt Rīgas Dabaszinību skola kopā ar bērniem gatavos rotaļlietas, ar kuru palīdzību izzinās fizikas likumus, piemēram, par krāsas veidošanos, vērojot "vilciņu” griešanos, un skaņas izplatīšanos, sarunājoties ar pašgatavota "telefona" palīdzību.

Arī Ķīpsalā būs Dabas muzejs!
Konstantīna dabas kvartālā trīs dienas būs Latvijas Dabas muzeja filiāle, kur varēs apskatīt retus augus un dzīvniekus, krāšņus minerālus. Muzeja pārstāvji demonstrēs muitā visbiežāk konfiscētos priekšmetus – koraļļus, lūšādu, krokodilādas portfeli, čūskādas izstrādājumus, gliemežvākus.

"Bērni varēs noskaidrot, kādi dinozauri dzīvojuši uz Zemes, un izpētīt, cik dažādas ir Latvijas smiltis un no kādiem minerāliem tās ir veidojušās. Būs iespēja apskatīt vienu no krāšņākajiem Latvijas tauriņiem un vismazāko Eiropas putnu," atklāj Latvijas Dabas muzeja pārstāve Diāna Meiere.

Īpašā godā tiks celts Bebra kungs! Varēs iepazīties ar bebra dzīves noslēpumiem un tā pārsteidzošajiem pielāgojumiem, kā arī apskatīt 2 m lielu bebra mājas modeli.

"Foldlife" komanda, kas pirms pāris gadiem izveidoja un iekārtoja "Kas te? Es te!" TV studiju Zaķusalā, arī Ķīpsalā izveidos 2 m augstu un 2 m platu kartona māju ar vairākām ieejām.

Virmos māksla visdažādākajās tās izpausmēs!
Lupes kvartāls bērniem piedāvās pašiem liet sveces, izgatavot kartiņu, uzfilcēt ziedu, uzpērļot rokassprādzīti vai kādu zvēriņu, uzzīmēt vitrāžu, noformēt fotorāmīti. Savukārt uz lielās skatuves trīs dienu laikā uzstāsies dažnedažādi mākslinieki – bērnu popgrupas, folkloras kopas, deju kolektīvi, teātra studijas un citi. Vairāk: www.kasteestekipsala.lv

Izstādē "Bērnu pasaule" – idejas un izdevīgi pirkumi vecākiem
Vecāki varēs iepirkties un meklēt noderīgu informāciju izstādē “Bērnu pasaule 2012”, kas ir vienīgā bērnu preču un ideju izstāde Latvijā.

Ķīpsalā topošie vecāki var mērķtiecīgi gatavoties “lielajam notikumam” un iegādāties visu nepieciešamo mazuļa barošanai, vannošanai, ģērbšanai, ceļošanai, drošībai, rotaļām un labam miegam.

Izstāde derēs arī grūtniecēm, kas vienuviet meklē piemērotu kosmētiku, apakšveļu, apģērbu un higiēnas preces, jauniem vecākiem un vecvecākiem, kas salīdzina preces, to kvalitāti un iegādājas vispiemērotāko, kā arī bērniem, kas piemeklē sev jaunas lietas – sākot no rotaļlietām un beidzot ar bērnistabas iekārtojumu.

“Bērnu pasaule 2012” ekspozīciju veidos vairāk nekā 150 uzņēmumu – "Troll Nursery", "HiPP", "Mothercare", "Lelle.lv", "autokreslini.lv", "ThermoKid", "Suwem", "Happy Hats", "Ratu birojs", "Pinokkio", "Koleta.lv", "Bellamamita.lv", "Zvolle", "Gotrei", "Beekid", "Ducis Variations", "M Avalanche" u. c.

Šogad izstādes dalībnieku piedāvājuma sortiments ir vēl plašāks, turklāt bērniem līdz 9 gadu vecumam. Būs apģērbi un apavi, higiēnas preces, bērnu pārtika, preces mazuļu veselībai, muzikālas, attīstošas, radiovadāmas un izklaidējošas rotaļlietas, sporta preces, rotaļu laukumi, rati un autokrēsliņi, mēbeles bērnistabām un vēl daudz kas cits, turklāt par īpaši izdevīgām izstādes cenām! Tāpat izstādes dalībfirmas sola jaunumu prezentācijas, īpašas akcijas un interesantus konkursus. Vairāk: www.bt1.lv/bp

Līdztekus bērnu pasākumiem Izstāžu centra āra teritorijā notiks “Vasaras svētki dārzam”, piedāvājot papildināt sava dārza, terases vai balkona zaļo rotu ar vēl smaržīgākiem un košākiem akcentiem!

Darba laiks:
25. un 26. maijs 10.00–19.00
27. maijs 10.00–18.00

Ieejas biļešu cenas:
Pieaugušajiem – Ls 3,00
Bērniem no 4 gadu vecuma – Ls 3,00
Pensionāriem – Ls 2,50
Ģimenes biļete (2+2) vai (1+3)) – Ls 10

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Aiga Kupre-Vociša
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26591588
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!