Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mežotnes pilskalna svētki 2012(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3832
Mežotnes pilskalna svētki 2012(ARHĪVS)
Mežotnes pilskalna svētki 2012(ARHĪVS)

Apraksts


Mežotnes pilskalna svētki 2012

2012. gada 19.-20. maijā jau sesto reizi norisināsies Mežotnes pilskalna svētki – seno zemgaļu vēsturei, tradīcijām un dzīvajām kultūras vērtībām veltīts sarīkojums. Šogad svētki tiek rīkoti abos Lielupes krastos – Rundāles un Mežotnes pagastos.
Svētki sāksies Rundāles pusē Mežotnes pilskalnā, kur senpilsētas apmetnē vēstures biedrību dalībnieki kopīgi šķils uguni pavardā. Šeit amatu prasmes rādīs apģērbu darinātāji, pinēji, ādmiņi, kalēji , alvas lējēji un rotkaļi. Varēs iegādāties pēc vēsturiskiem paraugiem darinātas lietas – apģērbus, ādas izstrādājumus, traukus, svilpauniekus un senās rotas. Lauku gardumus piedāvās no Svitenes saimnieces un Dairas Jātniece.
Mežotnes pilskalna virsotnē norisināsies dalībnieku parāde un vēstures biedrību prezentācijas. Vēsturnieks Artūrs Tomsons un Vēstures izziņas un rekonstrukciju grupa „Kāvi” iepazīstinās ar ieroču pielietojumu divkaujās vēlajā dzelzs laikmetā. Spraigās cīņās tiks izcīnīta šī gada galvenā divkauju balva - īpaši kaldināts zemgaļu platasmens zobens. Cīņu starplaikos skatītāji varēs iesaistīties tautas spēlēs un rotaļās, pielaikot bruņas un šaut ar loku. Koncertēs folkloras kopas „Tarkšķi”, „Vilkači”, „Svitene” un „Laukam pāri”.
Jāšanas sporta kluba „Lejnieki” dalībnieces no Rundāles šogad svētkiem sagatavojušas nelielu izrādi „Bruņinieces zirgos”, kuru varēs vērot Lielupes līcī.
Abos Lielupes krastos darbosies tirdziņi, kur pašgatavotus darinājumus pārdos amatnieki no dažādiem Latvijas novadiem.
Vakarā pie Mežotnes pils klasiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt Liepājas simfoniskā orķestra mūziķu grupas „Amber Sound Brass” koncertu. Pēc koncerta būs iespēja izdancoties kapelas „Hāgenskalna muzikanti” deju mūzikas pavadījumā.

20.maijā Vīnakalnā folkloras kopas „Laukam pāri” un „Silavoti” aicinās uz svētrīta sadziedāšanos ļaudis, kuriem tuva latviskā dievestība.
Svētkos piedalīsies vēstures biedrības no Bauskas novada un Latvijas pilsētām – „Senās Vides darbnīca”, „Trokšņu iela”, „Tērvetes zemgaļi”, „Vilkači” „Upmale”, „Gerdene”, „Kāvi”, ”Baltava”, „Ugunszīme”, „Kuršu brālība”, „Senzeme”, „Escalibur”, „Baltic Snake”, „Rodenpois” un Baltu klubs. Koncertēs folkloras kopas „Tarkšķi”, „Vilkači”, „Laukam pāri” un „Svitene”.

Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” ar Rundāles un Bauskas novadu pašvaldību un „SIA VNĪ pilis” un Mežotnes pils atbalstu.
Svētkus atbalsta – Bauskas Tūrisma informācijas centrs, draugiem.lv un „Bauskas alus.”


Elīna Kūla-Braže, „Upmale”.

www.pilskalns.lv; www.rundale.lv
elina.kula_braze@inbox.lv; + 371 26184631

Kontaktinformācija

  • Novads: Bauskas (bij.Bauskas rajons)
  • Adrese: Mežotnes pils, Mežotnes pagasts, Bauskas novads, LV-3918
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63960711
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!