Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmieras teātris aicina uz „Muzeju nakti”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3365
Valmieras teātris aicina uz „Muzeju nakti”(ARHĪVS)
Valmieras teātris aicina uz „Muzeju nakti”(ARHĪVS)

Apraksts


Sestdien, 19. maijā, no pulksten 19.00 līdz 1.00 Valmieras teātrī notiks „Muzeju nakts” pasākumi, kuru laikā varēs vērot īpaši sagatavotu performanci, apskatīt izstādes un iegādāties biļetes ar ievērojamām atlaidēm.

Režisors Viesturs Meikšāns un aktieri Elīna Vāne, Ilze Lieckalniņa, Rihards Jakovels, Māra Mennika, Sanita Pušpure, Ivo Martinsons, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa kopā ar teātra muzikālās daļas vadītāju Emīlu Zilbertu un Valmieras ģimnāzijas teātra klases skolēniem īpaši „Muzeju naktij” izveido performanci „REM20”. Tas būs stāsts 20 minūšu garumā – kā noslēpumaini sola pats režisors: „20 mirkļi, 20 ainas, 20 vaibsti, 20 aktieri”. Performance ir īpatnējs mākslas veids: apzināti veidots, bet it kā nejaušs notikums, kurā reizēm tiek iesaistīti arī skatītāji. VDT aktieru piedāvātā performance „REM20” nakts laikā notiks sešas reizes – pulksten 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00 un 1.00 naktī.

Pārējā laikā varēs apskatīt vairākas izstādes. Uz teātra „Laipas” skatāma fotomākslinieku Gunāra Bindes un Jura Kmina izstāde „Krodera teātris”. Tā radusies vairāku inscenētu fotosesiju rezultātā, režisoram speciāli iejūtoties atšķirīgos tēlos kopā ar sev nozīmīgiem aktieriem no dažādiem dzīves posmiem: valmieriešiem, liepājniekiem, rīdziniekiem. Izstāde tapusi, sagaidot režisora 90.jubileju, un to redzēt varēs vēl tikai maijā un jūnijā.

Turpat aplūkojama aktiera Jura Laviņa 70. dzimšanas dienai veltīta izstāde ar fotomirkļiem gan no mākslinieka bērnības, gan mācību laikiem Dailes teātra III studijā, gan darba dažādos Latvijas teātros.

Foajē tiks iekārtota scenogrāfijas maketu izstāde „Teātra skatuve”. Izrādes dekorāciju miniatūrā atveida darināšana ir gan nozīmīgs radošā procesa posms, gan arī precīzs un smalks amatnieka veikums – tajā viss, kas vēlāk būs uz skatuves, atveidots mērogā 1:20. Skatuves maketi ļaus atcerēties reiz bijušus iestudējumus un spriest par scenogrāfu un režisoru radošās domas gaitu.
„Muzeju nakts” laikā no pulksten 19.00 līdz pusnaktij darbosies arī nakts kase, kur biļetes uz VDT izrādēm varēs iegādāties ar 50 procentu atlaidi.

Valmieras teātris „Muzeju naktī” piedalās jau otru reizi. Pagājušajā gadā skatītājiem piedāvāja izrāžu rekvizītu un kostīmu izstādi, teātra režisoriem veltītu filmu skati un nelielu koncertu.
Visi „Muzeju nakts” pasākumi 19. maijā Valmieras teātrī būs aplūkojami bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
VDT mārketinga daļa
Tālrunis 64223986
E-pasts: tatjana.lauze@vdt.lv
www.vdt.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Valmiera (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Lāčplēša iela 4, Valmiera
  • Kontaktpersona: Tatjana Lauze
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64223986
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!