Svētdiena, 2. Aprīlis, 2023
Imgarde, Irmgarde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Muzeju nakts Jūrmalas pilsētas muzejos(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3228
Muzeju nakts Jūrmalas pilsētas muzejos(ARHĪVS)
Muzeju nakts Jūrmalas pilsētas muzejos(ARHĪVS)

Apraksts


19. maijā klāt kārtējā starptautiskā Muzeju nakts.Šogad muzeju nakts moto: „Zilā krāsa – jūra”.

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) muzeju nakts sāksies sešos vakarā un turpināsies līdz pat diviem naktī. Izvēlētais moto - „Jūra šņāc un vēji pūš, priekos, bēdās paiet mūžs”.

Katrs interesents varēs apskatīt muzeja vēstures ekspozīciju „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrorta vēsture” un Jūrmalas pilsētas muzeja 50-gadu jubilejai veltītās izstādes: „Satikšanās muzejā” – muzeja vēsture; mākslas izstāde - „Muzeja pirmsākumi. Mārtiņa Pormaņa mākslas kolekcija 16.- 20.gadsimts”; „Savējie” – mūsdienu mākslas izstāde no muzeja krājuma; fotoizstāde - „Mans muzejs Jūrmalā”.
No plkst. 18.00 – 20.00 darbosies ģipša darbnīca – radoša darbnīca lieliem un maziem, kuru vadīs tēlnieks Genādijs Stepanovs un māksliniece Jana Rāve.
No plkst. 22.00 – 02.00 – muzicēs Valdis Ābols, Anda Apsīte un Anna Ābola. Skanēs mūzika no vecām filmām un platēm.
No plkst. 18.00 – 02.00 speciāls muzikālais un kulinārais piedāvājums muzeja kafejnīcā „City Cafe”.

Aspazijas mājā (Z. Meierovica prosp. 20, Dubulti) muzeju nakts ar nosaukumu „Mana tumši zilā... „ sāksies sešos vakarā un turpināsies līdz pusnaktij. Programma sekojoša: no plkst. 18.00 – 21.00 darbosies radošās darbnīcas bērniem „Mana jūra”.
Plkst. 18.00 – 18. 45 vācu jūrnieku dziesmas dziedās Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālais ansamblis „Morgenrot”.
Trīs reizes, no plkst.18.45 – 19.00, 20.45 – 21.00 un 22.00 – 22.15, būs iespēja noskatīties videofilmu “Tā runāja jūra” - autores Evija Zernevica, Evija Lūse, Sindija Mačtama.
Plkst. 20.00 skanēs latviešu tautas dziesmas par jūru – sadziedāšanās kopā ar folkloras kopu „Dziedam”.

No plkst. 19.00 – 22.00 „Vēstījums Tev” – pudeļu spēles pieaugušajiem, no plkst. 19.00 – 23.00 – ekspresizstāde un fotokonkurss „Uz jūriņu”, no plkst. 19.00 – 24.00 – ekspresizstāde un konkurss „Bādēsimies kopā”.

No plkst. 21.00 – 22.00 Jūras dzejas un stāstu darbnīca kopā ar jaunajiem autoriem, bet no plkst. 22.15 – 23.00 Zilais blūzs – dzied Ronja Burve, ģitāra - Māra Bula.
Plkst. 22.00 sāksies ekspress izstādes un fotokonkursa „Uz jūriņu” noslēgums un uzvarētāju apbalvošana, bet plkst. 23.00 ekspress izstādes un konkursa „Bādēsimies kopā” noslēgums un uzvarētāju apbalvošana.

Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe) no plkst. 19.00 – 01.00 muzeju nakts pasākums – „Jūriņ’prasa smalku tīklu”.
Jūrmalas zvejnieku dzīvē jūra vienmēr ir bijusi vērtība, kas gadsimtiem ilgi tautu barojusi, vētrās rūdījusi un lepnumā audzinājusi.Bet nav jau tā, ka zvejnieki tikai smagi strādājuši, pēc vareniem lomiem tie mācēja arī jautri un kārtīgi atpūsties. Tāpēc šogad muzeju nakts pasākumā būs iespēja izlustēties latviešu zvejnieku garā.

Pasākumā būs apskatāma muzeja speciālistes Vizmas Zelles izveidotā ekspresizstāde „Jūriņ’ prasa smalku tīklu”, kurā akcents likts uz dažādiem tīkliem, murdiem u.c. ar zvejniecību saistītiem priekšmetiem.
Katrs interesents vakara gaitā varēs sevi iemūžināt fotogrāfijā „Es bij’ varens zvejnieciņš”.
Par lustīgu noskaņu parūpēsies, visiem labi pazīstamas un līdzi dziedamās dziesmas izpildīs instrumentāls duets „Heijā – Hopsā”.
Aktīvākas izklaides cienītāji varēs piedalīties atrakcijās ar virves vilkšanu, zvejnieka zābaka tālumā mešanu u.c. (Jūrmalas teātra aktrise Dace Umbraško).

Mutvārdu teicēja Liesma Legzdiņa stāstīs „stāstus iz zvejnieku dzīves” kaut līdz saules lēktam.
Kas smagi strādā, tam labi jāatpūšas un kārtīgi jāēd. Jūsu vēderpriekam būsim sarūpējuši uz ugunskura vārītu zivju zupu (šefpavārs Iveta Roga).

Savu amata prasmi zivju kūpināšanā demonstrēs Mārcis Kajaks, savukārt apmeklētāji pēc koncerta varēs demonstrēt savu prasmi karsti kūpināto zivju ēšanā.

Pasākuma kulminācijā no pl. 21:30 – 22:30 akustiko koncertu sniegs leģendārā grupa „Pērkons”.

Diāna Josta
Jūrmalas pilsētas muzeja
Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste


Kontaktinformācija

  • Novads: Jūrmala (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Jūrmalas pilsētas muzeji
  • Kontaktpersona: Diāna Josta
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67093816
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!