Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jelgavas pilsētas svētki "Es mīlu Jelgavu"(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3895
Jelgavas pilsētas svētki "Es mīlu Jelgavu"(ARHĪVS)
Jelgavas pilsētas svētki "Es mīlu Jelgavu"(ARHĪVS)

Apraksts


Maija pēdējā nedēļas nogalē no 24. - 27. maijam Jelgava svin Pilsētas svētkus, piedāvājot katram svētku apmeklētājam košu un saistošu svētku programmu. Svētki ir vēl viena iespēja, kā veicināt piederības sajūtu pilsētai, un atskaites punkts padarītajam, lai ikvienam tas būtu notikums ar pievienoto vērtību. Viens no spilgtākajiem pilsētas svētku pasākumiem ir gājiens, kurā katrs cenšas sevi parādīt no labākās puses. Šī tradīcija ir svarīga, lai sajustu piederību savam kolektīvam un pilsētai. Tādēļ arī mūsu pilsētas svētku moto ir „Es mīlu Jelgavu”.

Svētku ieskaņas programma:
No 18. līdz 27. maijam „Annels atrakciju parka” pilsētiņa. Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama.

21.maijā plkst.18.00 Etnodienas Koncerts „Visskaistākais dārzs mūsu pilsētai”. Piedalās Jelgavas nacionālo kultūras biedrību mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un draugi. Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.

21.05. – 26.05. Mākslas studijas „Mansards” darbu izstāde „Mākslas bērns” (laukā pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa)

22. maijā plkst. 19.00 JPPA „Kultūra” TDA „Lielupe” koncerts „Soļi pavasarī”. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone. Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.
23.maijā plkst. 13.00 un 17.30 Liepājas teātra muzikāla viesizrāde bērniem pēc Š.Pero pasakas motīviem „Runcis zābakos”. Lai arī pasaka par viltīgo Runci sarkanajos zābaciņos, kurš palīdzēja savam saimniekam iegūt gan mantu, gan princesi par sievu, ir zināma ikvienam, A. Kalnozols materiālu radoši pārstrādājis, līdz ar to izrādes laikā varēs uzzināt arī daudz ko jaunu, piemēram, kāpēc karalim uz galvas aug cukurvate? Un kas ir interenetālā blenšana? Lomās iejutīsies Kaspars Kārkliņš, Marģers Eglinskis, Edgars Pujāts, Madara Melne, Gatis Maliks un Pēteris Lapiņš. Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē. Biļešu cenas: Ls 2.00, 1.00
23.maijā plkst. 21.00 Mūsdienu deju studijas „Benefice” koncerta „DiskoRandiņš” pirmajā daļā tiks izdejotas kolektīva jaunrades dejas, kuras aizvadītā gada laikā ieguvušas pirmās vietas starptautiskajos deju festivālos ārzemēs un Latvijā. Savukārt otrajā daļā 250 dejotāji atgriezīsies pagātnē, lai uzburtu disko ēras laiku un garu. Mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone. Uzvaras parks. Ieeja bez maksas.
24. maijs plkst. 14.00 „Zelta kāzas” .Jelgavas Ģ. Eliasa Vēstures un mākslas muzejā. Ieeja ar ielūgumiem.

24. maijs plkst. 18.00 Skolēnu – olimpiāžu uzvarētāju pieņemšana pie Jelgavas domes priekšsēdētāja. Kultūras nama Lielajā zālē. Ieeja ar ielūgumiem.

24.maijā plkst. 19:00 „MANAI SIRDSJELGAVAI” – saruna ar 2012. gada labāko aktieri, Lielā Kristapa balvas ieguvēju, jelgavnieku Andri Keišu (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī)

Svētku programma:
Piektdiena, 25. maijs
No plkst. 10.00 līdz 18.00 Rietumzemgales Profesionālās izglītības kompetences centrs ”Jelgavas Amatniecības vidusskola” sadarbībā ar Zemgales novada kokapstrādes uzņēmējiem, amatniekiem un LLU Meža fakultāti organizē pasākumu „Zemgales koka darbnīca”. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt pilsētas iedzīvotājus un viesus ar koka izstrādājumiem, kurus izgatavo Zemgales novada kokapstrādes uzņēmumi un amatnieki, popularizēt kokapstrādes nozari, izglītības programmu „Kokizstrādājumu izgatavošana” un nostiprināt Zemgales reģiona ilgtspējīgās kokapstrādes tradīcijas. T/c „Pasāža” II stāvā – mēbeļu izstāde, gājēju ielā starp t/c „Pasāža” un kafejnīcu „Silva” – darbosies topošo kokapstrādes speciālistu un amatnieku radošās darbnīcas.

Plkst. 15.00 „Annels atrakciju parks” piedāvā pasākumu bērniem ar dziesmām, dejām rotaļām un „Pasaku nams” tēlu piedalīšanos. Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama.
No plkst. 17.30 Jelgavnieku iznesīgums un pārsteidzoša asprātība vērojama Pilsētas svētku gājienā, kurā no O.Kalpaka ielas uz Hercoga Jēkaba laukumu, dosies Jelgavas uzņēmumu un firmu, kolektīvu un iestāžu pārstāvji. Pēc gājiena aicinām uz VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāla dalībnieku defilē priekšnesumiem Hercoga Jēkaba laukumā.
Plkst. 20.00 Pieņemšana pie Jelgavas domes priekšsēdētāja. Pilsētas augstāko apbalvojumu – Goda zīmes un Goda raksta pasniegšana. Kultūras nama Lielajā zālē. Ieeja ar ielūgumiem.

No plkst. 20.00 vakara koncerts „Amor Hispano” ar Jelgavas Bigbenda un 3 Latvijas tenoru piedalīšanos, bet no plkst. 22.00 līdz 01.00 savu skanējumu sāks pirmā šīs vasaras zaļumballe kopā ar grupu „Sestā jūdze”. Uzvaras parks. Ieeja parkā: Ls 1.00, skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 0.50.

Plkst. 21.00 VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāla „Taureņu salidojums” atklāšanas pasākums. Zemgales Olimpiskais centrs.

No plkst. 22.00 līdz 01.00 Diskotēka trīs dažādām paaudzēm ar populārākajiem 70., 80., 90. gadu mūzikas ritmiem. Piedāvā „Annels atrakcijas”. Skvērā aiz kultūras nama. Ieeja bez maksas.

No plkst. 22.00 Klubā JELGAVAS KREKLI uzstājas grupa CREDO. Biļešu cenas: Ls 3.00, studentiem Ls 2.00, līdz plkst.23.00 – Ls 1.00.

No plkst. 22.00 Klubs & boulings TONUSS svētku „afterparty” ar pilsētas svētku biļetēm ieeja 25. un 26. maijā BEZMAKSAS.

Sestdiena, 26. maijs
No plkst. 9.00-15.00 par tradīciju kļuvusi Amatu diena, kas speciāli izveidotās amatnieku ielās Hercoga Jēkaba laukumā pulcē simtiem amatnieku un mācekļu, demonstrējot savu arodu māku un aicinot ikvienu pašam izmēģināt roku dažādās radošās darbnīcās, Mobilajā Minigolfa turnīrā vai doties ceļojumā uz kosmosu trīs dimensiju planetārijā. Paralēli amatnieku parādei notiek Jelgavas kolektīvu koncerts, bet plkst. 10.45 Izklaides programma bērniem „Draugu lokā, prieks būt kopā”. kopā ar mīļiem pasaku tēliem – zaķīti, lācīti, ruksīti un žagatu.
Savukārt plkst. 12.00 programma bērniem ar postfolkloras grupas „Iļģi” dziesmām, Rīgas danču kluba rotaļām un dejām. No plkst. 13.00 līdz 14.00 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama apskatāma Retro motociklu izstāde. No plkst. 10.00-13.00 Jelgavas Sporta servisa centrs visus aicina iepazīties ar futbola, lakrosa, beisbola un hokeja spēlēm, kā arī izmēģināt šo sporta spēļu elementus un vērot sportistu paraugdemonstrējumus.

No plkst. 10.00 līdz 18.00 Kokapstrādes dienas. „Zemgales koka darbnīca”. Driksas ielā un t/c „Pasāža”2. stāvā.

Reģionālais Jelgavas tūrisma informācijas centrs aicina iepazīt pilsētu divās ekskursijās, plkst. 11.30 Fotoorientēšanās sacensības pa Jelgavas tūrisma objektiem, bet plkst. 13.00 Ekskursija ar kājām pa Jelgavu . Pulcēšanās Jelgavas Sv Trīsvienības baznīcas torņa 1. stāvā –TIC.

No plkst. 12.00 uz Lielupes ar Jelgavas pilsētas svētku regati tiks atklāta Jelgavas Jahtkluba sezona ķīļjahtām un mikrokreiserjahtām, bet pļavā pretī Jelgavas pilij Jātnieku sporta sacensības iejādē. Tāpat no plkst. 12.00 bērnu un jauniešu folkloras kopu festivāla- konkursa „Pulkā eimu, pulkā teku” atklāšanas koncerts Jelgavas pils pagalmā, savukārt plkst. 17.30 laureātu koncerts Ģ.Eliasa Vēstures un mākslas muzejā. Ieeja uz pasākumiem bez maksas.

Plkst. 15.00 VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāla „Taureņu salidojums” noslēguma koncerts. Zemgales Olimpiskajā centrā, Ieeja bez maksas

Plkst. 17.00 koncerts „Zied mana dvēsele Zemgalē”. Programmā latviešu un ārzemju komponistu koru, solo un ērģeļu mūzika. Piedalās: Larisa Carjkova (ērģeles), Mārtiņš Zvīgulis (baritons), jauktie kori „Sidrabe” un „Zemgale”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs G.Pavilons. Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā baznīca. Ieeja par ziedojumiem.

Plkst. 17:00-17:30 un plkst. 18:00-18:30 Koklētāju ansambļa „Rūta” koncerts (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 9.stāvs)

Ap 1000 dalībniekiem no labākajiem Rīgas, Jelgavas pilsētas un novada deju kolektīviem plkst. 18.00 izdejos „Mīlestības vēstules Jelgavai” speciāli pilsētas svētkiem iestudētā deju lieluzvedumā Zemgales Olimpiskajā centra stadionā. Mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis. Režisore Anna Jansone. Biļetes cena: Ls 1.00.

Plkst. 18.00 Modes un stila pasākums/konkurss „Sapņu tērps- frizūra 2012”. Īpašie viesi Roberts Pētersons (Latvijas Eirovīzijas finālists), grupa „The Highway” u.c. Klubs „Tonuss”. Ieeja bez maksas

Autosporta svētki sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”. “Drifta Gateris” piedāvā: Driftu, Ātruma apli un Drifta šovu. Kā arī „Latvian Drift Star” konkursa 1. atlases kārtu. Sīkāks info www.rullitis.lv, www.driftagateris.lv un www.diamondracing.lv.

No plkst. 20.00 Uzvaras parkā sāksies Latviešu estrādes Retro koncerts un zaļumballe Vintage stilā, kurā uzstāsies muzikālās apvienība „Neaizmirstulītes” – četras koķetas meitenes, muzicējot septiņu švītīgu puišu instrumentālajā pavadījumā. Plkst. 23.00 Multimediāla strūklaku izrāde. Latvijā veidots uzvedums, kurā sinerģijā darbosies visdažādākie specefekti – gaismas, skaņa, ūdens, video, dūmi, lāzeri un pirotehnika, aicinot vairāk nekā stundu doties neparastā audiovizuālā fantāzijas ceļojumā. Ieejas maksa Uzvaras parkā Ls 2.00, Skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 1.00 .

No plkst. 22.00 līdz 1.00 Diskotēka trīs dažādām paaudzēm ar populārākajiem 70., 80., 90. gadu mūzikas ritmiem. Piedāvā „Annels atrakcijas”. Skvērā aiz kultūras nama. Ieeja bez maksas.

No plkst. 22.00 Klubā JELGAVAS KREKLI labākie latviešu un ārzemju deju hīti. Biļetes cena: Ls 1.00.

Svētdiena, 27. maijs
Svētku noslēgumā plkst. 16.00, Jelgavas kultūras namā, speciāli Jelgavas pilsētas svētkiem izveidota koncertprogramma Aigara Meri vadībā. Kārlis Lācis „Rhytm drive” un „Mirkļa izvēles vilinājums”. Piedalās Jelgavas Kamerorķestris un Jelgavas Bigbends. Biļešu cenas: Ls 2.00, 1.00.

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgava
  • Adrese: Jelgava
  • Kontaktpersona: Alise Ozoliņa
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26557532
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!