Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Izdots Rīgas Doma meiteņu kora albums „Jubilatio”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3376
Izdots Rīgas Doma meiteņu kora albums „Jubilatio”(ARHĪVS)
Izdots Rīgas Doma meiteņu kora albums „Jubilatio”(ARHĪVS)

Apraksts


31. maijā plkst. 16.00 Rīgas Domā tiks ieskandēts Rīgas Doma meiteņu kora albums Jubilatio, kas diriģentes Airas Birziņas vadībā, piedaloties ērģelniecei Vitai Kalnciemai, ierakstīts Rīgas Domā.

Jaunajā albumā, kas tiek izdots Rīgas Doma meiteņu kora 15 gadu jubilejas zīmē, iekļauta latviešu komponistu un pasaules skaņražu garīgā mūzika. Albuma Jubilatio jeb “Gaviles” programmu atklāj fragments no Fēliksa Mendelszona-Bartoldi oratorijas “Elija”. Jubilācijas noskaņās diskā skan vairākas kompozīcijas - Henrija Pērsela odas Come, ye sons of art pazīstamais fragments Sound the Trumpet, lietuviešu komponista Vītauta Miškiņa motete Exsultate Deo, kas komponēta pēc kora aicinājuma, Dānijas Nacionālā meiteņu kora vadītāja Mihaela Bojesena Gloria, latvieša Riharda Dubras Laudate Dominum. Par senākiem gadsimtiem atgādina Gijoma Difē motete Ave Regina caelorum un Mihaela Pretoriusa motete Ecce Maria. Albumā ietverta arī ungāru komponista Mikloša Kočāra Salve Regina, latviešu komponistu Austriņas un Ievas Alenčikas Laudamus in Domine, kā arī basku komponistes Evas Ugaldes lūgšana Miserere, to papildinot ar Džona Ratera kompozīciju The Lord bless you and keep you, Ērika Ešenvalda moteti O salutaris hostija un visu vainagojot ar Riharda Dubras Missa de Spiritu Sancto.

Savukārt Paula Dambja opusā Toccata alla Fantasia ērģelniece Vita Kalnciema atklāj Rīgas Doma ērģeļu krāsu bagātību.
Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš stāsta: „Rīgas Doms ir Dieva nams, kurš cauri gadsimtiem uzrunā ikvienu ceļā pie Kristus. Cauri gadsimtiem Domā kopta arī mūzikas tradīcija. Sadarbība ar Rīgas Doma meiteņu kori aizsākās līdz ar šī kora dibināšanu. Doma meiteņu dziedātā kormūzika atrod vietu koncertos, dievkalpojumos un skaņu ierakstos, pienesot slavu un pateicību mūzikas Devējam.”

Albumu izdod Rīgas Doma pārvalde, tā izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Pasaules brīvo latviešu apvienība.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Projekta sabiedrisko attiecību konsultante
26322111
liene.jakovleva@gmail.com

Foto: Gatis Rozenfelds

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Rīgas Doms
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26322111
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!