Svētdiena, 29. Janvāris, 2023
Valērijs, Aivars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Piena lustes Smiltenē(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3462
Piena lustes Smiltenē(ARHĪVS)
Piena lustes Smiltenē(ARHĪVS)

Apraksts


16.jūnijā ikvienu aicinām šīs vasaras zelta mirkļus un svētku lustes izbaudīt Vidzemes sirdī - Smiltenē! Ar aizraujošu svētku programmu, lielisku atmosfēru, oriģināliem pasākumiem lielus un mazus aicinām uz Smiltenes pilsētas svētkiem - „Piena lustes Smiltenē”, kur savu 100 gadu jubileju sāks svinēt senākais mūsu uzņēmums AS „Smiltenes piens”.

Šī ir tā reize, kad Smiltenes pilsēta kopā ar uzņēmumu „Smiltenes piens” dāvās svētkus pilsētai, novadam un visai Latvijai. Tāpēc aicinām uz aizraujošām piena lustēm Smiltenē, kur visas dienas garumā dažādās aktivitātēs, šeptīgās atrakcijās un konkursos par un ap pienu varēs iesaistīties ikviens svētku apmeklētājs, un, iespējams, tieši Tu mājās vedīsi konkursa „Smiltenes pienam 100” galveno balvu „…mašīnu”. Svētku dienas noslēgumā zaļumballe kopā ar grupām „Labvēlīgais tips” un „Credo”.

„Smiltenes piena sauklis ir „Prieks baudīt”, tāpēc aicinām šos svētkus svinēt kopā ar mums! Novēlam, lai visiem Jums būtu prieks baudīt šo mirkli, šo dienu, šo vasaru, šo dzīvi!” aicinot svētkus svinēt kopā, teic AS „Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece.

Svētku programmā jau no plkst. 8.00 Jāņukalnā darbosies tradicionālais amatnieku un lauku labumu tirdziņš, meistarstiķu radošās darbnīcās, kā arī ar saviem labumiem tirgosies un apmeklētājus cienās Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi.

Plkst. 9.00 svētkus ieskandinās un apmeklētājus sagaidīs Smiltenes pilsētas pūtēju orķestris, svētku atklāšana sāksies plkst 10.00, kad kopā ar galveno „Piensaimnieku” un viņa palīgiem „Sieriem” ikviens tiks iesaistīts dažādos ampelmaņos un ēverģēlībās par un ap pienu. Ikviens savu roku varēs iemēģināt govs slaukšanas sacensībās, siera meistara zābaka mešanas un piena dzeršanas sacensībās, nobaudīt īpaši svētkiem gatavoto Elmāra Taņņa siera zupu, kā arī doties galvu reibinošā ekskursijā „Pienīnam pa pēdām” un izzināt „Smiltenes piens” 100 gadus garo mūžu.

No plkst. 13.00 Jāņukalna estrādi ieņems Latvijas spēcīgākie vīri, jo Smiltenē pirmo reizi notiks Latvijas Spēkavīru čempionāta posms "Piena Spēka kauss", ko vadīs Raimonds Bergmanis.
Bērnu rotaļu laukumā no plkst. 10.00 – 17.00 maziem svētku apmeklētājiem būs iespēja kārtīgi iztrakoties piepūšamajās atrakcijās, mieloties ar „Piena spēks” kokteiļiem, darboties radošajās mālu darbnīcās, savukārt mammām iespēja izzināt jaunākās modes tendences pie mākslinieces Elitas Patmalnieces.
Svētku kulminācija sāksies plkst. 19.00 ar Smiltenes novada dejotāju izrādīšanos un kukuļu dalīšanu, bet noslēgumā smilteniešiem un pilsētas viesiem piedāvājam noskatīties režisora Agra Māsēna un Smiltenes Tautas teātra īpaši „Smiltenes piena” jubilejai iestudēto brīvdabas izrādi „Smiltenes Piensaimnieka līgava”.

Svinību dienu noslēgs lustīga zaļumballe kopā ar grupām „Labvēlīgais tips” un „Credo”. Balles sākums plkst. 22.00, ieeja Ls 2,-.
Svētkus organizē Smiltenes novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar AS „Smiltenes piens”. Atbalsta Smiltenes novada dome, SEB banka un veikals „Elektronams”.
Uz tikšanos Smiltenē – prieks redzēt, prieks baudīt!

Informācijai:
Piensaimniecības aizsākums Smiltenē atrodams jau 1881. gadā, kad Smiltenē nodibināja zemkopības biedrību. AS “Smiltenes piens” ir viens no vecākajiem Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem. Uzņēmums dibināts 1912.gadā. Šodien AS „Smiltenes piens” ir Latvijā trešais lielākais piena pārstrādes uzņēmums puscieto sieru ražošanā un sestais lielākais piena pārstrādes uzņēmums.

Kontaktinformācija

  • Novads: Smiltenes (bij.Valkas rajons)
  • Adrese: Jāņkalna estrāde
  • Kontaktpersona: Marita Mūze
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64707584
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!