Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ziemeļu skaņas. Ārpasaules mūzika Talsos(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3460
Ziemeļu skaņas. Ārpasaules mūzika Talsos(ARHĪVS)
Ziemeļu skaņas. Ārpasaules mūzika Talsos(ARHĪVS)

Apraksts


Pasaules mūzikas un mākslas fonds uzsāk savu radošo darbību ar brīvdabas koncertu Talsu pilsētas augstākajā vietā Tiguļkalnā, kur 9. jūnijā plkst. 20.00 norisināsies koncerts „Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”.

Koncerta idejas un muzikālās programmas autors ir komponists un izpildītājs Raimonds Tiguls, kas Tiguļkalnā iecerējis radīt vietu jauna veida sadarbības attīstībai skaņu mākslas jomā. Šogad koncerts veltīts mūzikai, kuras skanējums gan tiešā, gan autora iedvesmas ziņā atrasts Ziemeļvalstīs, Raimondam Tigulam viesojoties Islandē un Gotlandē. Sadarbībā ar Ziemeļvalstu mūziķiem tapis albums „Islands”, un nu Ziemeļu skaņu būs iespējams saklausīt arī klātienē.

Aizsākot savu radošo darbību, 9. jūnijā plkst. 20.00 Pasaules mūzikas un mākslas fonds aicina uz brīvdabas sajūtu koncertu „Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”. Talsu pilsētas augstākajā virsotnē 19 ozolu ielokā koncerta idejas autors, komponists Raimonds Tiguls iecerējis radīt vietu, kur savu skaņu pasauli atklāt gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķiem, šoreiz - viesiem no salām: Islandes un Gotlandes. Iecere Raimonda Tigula dzimtajā vietā, Talsos, radīt vietu jauna veida sadarbībai starp Latvijas un ārvalstu skaņu mākslas autoriem un izpildītājiem ir turpinājums komponista klejojumiem „mūzikas arheoloģijā”, kur līdzās latgaļu pļavās un lībiešu krastos saklausītiem skaņu pirmavotiem nu ieskanas arī Ziemeļu salās atrastās balsis un toņkārtas.

Ārpasaules mūzika – mazliet tālāk par pasaulē dzirdēto – 2011. gada izskaņā pie klausītājiem nonāca ieraksta formātā (albums „Islands”), bet šī gada 9. jūnijā no Ziemeļu salām pārcelsies uz senu kulta vietu ozolu ielokā un skanēs Talsu novada Tiguļkalnā.

īdzās Ziemeļu skaņai brīvdabas koncertā Tiguļkalnā būs dzirdamas gan ziemeļnieku, gan arī pašmāju valodas bagātības – senās formas un dialekti, kas nereti bijuši iedvesmas avots citām radošām izpausmēm, tostarp mūzikā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Talsu (bij.Talsu rajons)
  • Adrese: Tiguļkalns, Talsi
  • Kontaktpersona: Raimonds Tiguls
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63224165
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!