Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Festivāls „Skanošā Livonija”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3291
Festivāls „Skanošā Livonija”(ARHĪVS)
Festivāls „Skanošā Livonija”(ARHĪVS)

Apraksts


No 7.līdz 11.jūnijam ar dvīņu pilsētu festivālu „Skanošā Livonija” Valka un Valga kopīgi svinēs pilsētas svētkus. Pirms 726 gadiem apdzīvota vieta Walck pirmo reizi minēta rakstos, bet pirms 428 gadiem Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Walk pilsētas tiesības.

Abas dvīņu pilsētas dzimšanas dienu kopā svin jau astoto gadu, bet plašāku skanējumu svētki ieguvuši pēc robežbarjeru noņemšanas 2007.gada decembrī. Kā jau katru gadu, arī šogad svētki būs dažādām norisēm bagāti. Notiks jau tradicionāli pasākumi – gadatirgus, dažādas sacensības, atrakcijas un radošās darbnīcas, amatiermākslas kolektīvu koncerti, Pedeles laivu rallijs. Savukārt ielu svētki „No polkas līdz rokam”, Lielā Ratu Pastaiga, folkloras diena „Trīs pakalnu stāsti” – tie ir pasākumi, kas svētku ietvaros notiks pirmo reizi.

Valkas pusē galvenie svētku pasākumi būs sestdien, 9.jūnijā. Šīs dienas rīts sāksies plkst.11.00 ar Lielo Ratu pastaigu pa Emīla Dārziņa ielu. Pasākumā aicināti piedalīties jaunie vecāki ar mazuļiem izrotātos ratiņos. No plkst.11.00 – 15.00 Lugažu laukumā būs piepūšamās atrakcijas, sumo cīņas, zīmēšana uz asfalta, atrakcija „Gladiatori”, radošās darbnīcas. Pēcpusdienā sāksies Folkloras diena „Trīs pakalnu stāsti”, kurā piedalīsies seno deju grupa „Ballare”, kā arī folkloras kopas no Latvijas un Igaunijas.

Folkloras dienas dalībnieku kopkoncerts kaimiņpilsētā Valgā, pie kultūras centra būs plkst.14.00, bet Valkas kultūras namā tematiskais koncerts „Trīs pakalnu stāsti” sāksies plkst.19.00. Pēc koncerta ikviens aicināts piedalīties Folkloras dienas Danču vakarā.

Pilsētas svētku balle Lugažu laukumā sāksies plkst.22.00.

Šī gada pilsētas svētku ietvaros ar vairākiem koncertiem tiks atzīmēta Valgas mūzikas skolas 90.gadadiena un Valgas Jāņa baznīcas Ladegasta ērģeļu 145.gadadiena. Ielu svētki „No polkas līdz rokam” Valgā notiks piektdien, 8.jūnijā no plkst.20.30. Tūlīt pēc tam, pie Valgas sporta halles būs lielais brīvdabas koncerts „No roka līdz popam”, kurā roka klasiku izpildīs Valgas publiskās personas un jaunie talanti.

Sestdien, 9.jūnijā plkst.13.00 ikvienam ir iespēja doties pastaigā pa vēsturisko Valgas pilsētu kopā ar pilsētu mēriem. Vakarā, no plkst.19.00 „kara muzejā” būs Rokkoncerts, kurā uzstāsies Valkas Rokskolas un Valgas pilsētas rokgrupas, kā arī viesi. Kā jau ierasts, neizpaliks arī Pedeles upes Laivu rallijs, kas allaž ir īpaši atraktīvs, jo tajā var izmantot visdažādākos bezmotora ūdens transporta līdzekļus un vērtēšanā lielākā vērība tiek pievērsta izdomai un radošai pieejai. Laivu rallijs sāksies svētdien, 10.jūnijā plkst.12.00.

Interesants solās būt arī dažādu tautu kultūras kolektīvu koncerts Valgas kultūras centrā plkst.16.00. Svētku noslēgums būs pirmdien, 11.jūnijā, Valkas – Valgas 428.dzimšanas dienā, ar svētku dienas koncertuzvedumu „Tikai kopā turoties” plkst.19.00 Valgas kultūras centrā un dzimšanas dienas kliņģeri.

Uz tikšanos Valkā un Valgā – vienā pilsētā divās valstīs! Neaizmirstiet līdzi paņemt pasi!

Avots: www.valka.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Valkas (bij.Valkas rajons)
  • Adrese: Valka - Valga
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64725522
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!