Sestdiena, 2. Marts, 2024
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Tikšanās ar latviešu māksliniecēm no ASV(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4963
Tikšanās ar latviešu māksliniecēm no ASV(ARHĪVS)
Tikšanās ar latviešu māksliniecēm no ASV(ARHĪVS)

Apraksts


11.jūnijā, plkst.18:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī būs iespējams tikties ar divām latviešu māksliniecēm no ASV – Leldi Alīdu Kalmīti un Gunu Mundheimu.

Abas viešņas jau vairākus gadus pēc kārtas vasarā ierodas Latvijā, lai kārtotu lietas, kas saistās ar Pasaules latviešu mākslas centra atvēršanu Cēsīs. Šovasar mākslinieces savu vizīti dzimtenē papildinājušas arī ar sarunu vakaru Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Tikšanās reizē Lelde Alīda Kalmīte un Guna Mundheima jelgavniekus iepazīstinās ar savu daiļradi, Amerikas latviešu māksliniekiem un topošo Pasaules latviešu mākslas centru. Mākslinieces sola, ka neizpaliks arī stāstījums par riju gleznotāju Jāni Kalmīti.
Tikšanās ar māksliniecēm Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī – bez maksas.

Guna Mundheima ir akvareliste, kura ilgus gadus veltījusi pedagoģijai, bet visilgāk bijusi Pensilvānijas universitātes Mākslas un zinātņu koledžas dekāna vietniece. Mākslinieces uzmanības centrā ir ainava un klusā daba, taču tās nav vienkāršas reālistiskas dabas fiksācijas. Viņas maigie krāsu pludinājumi bieži ir ieturēti pelēcīgos un zilganos vai zaļganīgos toņos.

To vidū, tikko jaušamā rāmītī ir izceltas māksliniecei svarīgas detaļas, iekrāsojas ainavas vai klusās dabas priekšmeti – ir jāpēta vērīgāk, tad parādīsies cilvēki, situācijas, arī garāmskrejoši, šķietami nesvarīgi notikumi. Mākslinieces darbos ir ieslēptas viņas domas par dzīvi, tās steidzīgumu vai vienlaicību. Gunas Mundheimas akvareļi ir asociatīvi ievirzīti, harmoniski un, var teikt - tie vēsta par skaistuma pasauli.

Otra Jelgavas viešņa Lelde Kalmīte bakalaura un maģistra grādu mākslā ir ieguvusi Čikāgas universitātē, strādājusi gan par pedagogu, gan neatkarīgu konsultantu mākslā. Viņas pēdējo gadu rūpe saistās gan ar tēva gleznotāja Jāņa Kalmītes daiļrades popularizēšanu (viņa ir sarakstījusi un izdevusi grāmatu par tēvu latviešu un angļu valodā), gan ar Pasaules latviešu mākslas muzeja izveidošanu Latvijā. Viņas noorganizētā izstāde „Tēvu zemei Latvijai”, kas iepazīstināja ar Amerikas, Kanādas, Austrālijas un Eiropas latviešu māksliniekiem, trīs gadus ceļoja pa Latviju un 2009.gadā piestāja arī Jelgavā.

Leldes Kalmītes daiļrade sazarojas divos virzienos. Viņa veikli skicē ceļojumu iespaidus, bet glezniecībā, blakus reālistiskām klusajām dabām, ar lokālām krāsām strādā pie „iedomu ainavām”, kurās viendabīgi noklātos laukumos iezīmējas kādas ideālas zemes izdomāti ainavu fragmenti. Šajos darbos var nojaust par ilgām pēc kādas pilnīgākas pasaules.

Informāciju sagatavoja
Māris Brancis/Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgava
  • Adrese: Akadēmiijas iela 1, Jelgava
  • Kontaktpersona: Alise Ozoliņa
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26557532
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!