Sestdiena, 2. Marts, 2024
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspilī Bruņinieku turnīrs(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 5559
Ventspilī Bruņinieku turnīrs(ARHĪVS)
Ventspilī Bruņinieku turnīrs(ARHĪVS)

Apraksts


Ventspils Livonijas ordeņa pilī 2012.gada 9.un 10.jūnijā notiks bruņinieku turnīrs Lilium Vindaviensis, kur divas dienas — no 12 dienā līdz 5 pēcpusdienā notiks cīņas, dejas un dziesmas 14.-15.gs. garā.

Piedalās – seno cīņu klubi ar autentisku bruņojumu, seno deju un mūzikas grupas, amatnieki, zīlnieks, jokdari un nelgas. Darbosies darbnīcas jauniešiem un bērniem (Karogu heraldika, Atslēgu zīmes, Turnīra zīmogi, Laimes kauliņi, Iluminatori, Cukurgaiļi un cukurzvaigznes u.c.) Tieši šeit, pie 13.gs. pils mūriem varēs uzzināt, kas ir buhurts, ko dara ar alšpīsu, un kāds sakars basinetam ar ķiveri.

Turnīra pirmajā dienā jau no plkst.12 sāks darboties darbnīcas un senās mūzikas grupa Ludus kopā ar deju grupu Ballare, dūdinieku Vili, brāli Ivaru un turnīra vadītāju ķersies pie klātesošo izklaides. Sākoties pirmajām turnīra cīņām, no plkst.12:30 līdz 16 skatītājiem būs iespēja vērtēt cīnītājus no Comturia Wynda, Lübeck, Rodenpoys, Ugunszīme, Exertitus Rigensis, LDK Varčiai(Lietuva) un Geidānmuižas. Pēcpusdienā, ap plkst.16:30, beidzoties turnīra cīņām, un, ļaujot bruņiniekiem sagatavoties kopīgajai lielajai tuvcīņai- buhurtam, pils pagalmā paredzēts koncerts ar seno deju, mūzikas grupas un Ugunspūtēja piedalīšanos.

Pirmās dienas turnīrs noslēdzas ar buhurtu, ap plkst.17.

Vakarā, plkst.20:00 iecerēts kopīgs mielasts ar bruņiniekiem un neliela svētku programma, uz kuru ieejas kartes var iegādāties pilskrogā Melnais Sivēns - Ls12 (bērniem līdz10g.v. kopā ar pieaugušo -ieeja bez maksas), grupām virs 10personām- Ls10 no personas, tuvāka informācija pa tālr. 22015754 , Elai. Ieejas kartes var iegādāties līdz 8.jūnijam.

Svētdien, 10.jūnijā turpinās turnīra cīņas, darbojas darbnīcas, no 13 līdz 16 norit turnīrs. Ap plkst.16:30 notiks turnīra uzvarētāja apbalvošana, kas balvā saņems pēc 14.gs. parauga darinātu dunci. Viss notikums noslēgsies ar salmu buhurtu, kurā aicināti piedalīties arī neapbruņotie skatītāji, jo bīstamākais ierocis šajā kaujā ir salmu maiss.

Bruņinieku turnīru Lilium Vindaviensis ‘2012 atbalsta: Ventspils pilsētas dome, Užavas alus, Kurekss, pilskrogs Melnais Sivēns, Vītolberga siers, Nākotne. Biedrību Vindas Komtureja atbalsta: Kurland Hunting un Igors Skoks. Tuvāka informācija par turnīra nosacījumiem un bruņojumu www.muzejs.ventspils.lv

Ieeja 9.-10.jūnijā no plkst.10-17 — pieaugušajiem Ls1,50; pensionāriem, skolēniem - Ls0,75; ģimenes biļete Ls 2,50 (2 pieaugušie + 1 līdz 6bērni)

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: Jāņa iela 17, Ventspils
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63622031
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!