Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmieras teātrī pēdējā sezonas pirmizrāde "Līgava bez pūra"(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3360
Valmieras teātrī pēdējā sezonas pirmizrāde "Līgava bez pūra"(ARHĪVS)
Valmieras teātrī pēdējā sezonas pirmizrāde "Līgava bez pūra"(ARHĪVS)

Apraksts


Valmieras teātrim pēdējā šīs sezonas pirmizrāde notiks 20. jūnijā Apaļajā zālē, režisors Oļģerts Kroders iestudējis krievu dramaturģijas klasiķa Aleksandra Ostrovska lugu „Līgava bez pūra”. Titullomu, līgavu, kam pūrā tikai pašas jaunība un skaistums, Larisu spēlē režisoram ļoti būtiska aktrise – Ieva Puķe. Savukārt telpu, kostīmus un vizuālo noskaņu šai izrādei par naudas varu un cilvēku aplamām idejām veidojuši režisora ilggadējie domubiedri – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Igors Kapustins (Igaunija).

„Līgavā bez pūra” mani saista ļoti mūsdienīgs motīvs – ikviena varoņa pilnīgā pārliecība, ka nauda var visu,” saka Oļģerts Kroders. „Ļoti aplams pieņēmums, kas beigās daudzus arī iznīcina. Bet tā nu Rietumu pasaules cilvēks šobrīd ir noskaņots – Austrumu pasaule turas uz citiem pamatiem. Ikviens no lugas personāžiem būtu varējis dzīvot cienījamu dzīvi, bet visi ir aizgājuši pa aplamu ceļu. Visi lugas varoņi ir naudas samaitāti: gan tie, kam tā ir, gan tie, kam tās nemaz nav.”

Šī ir otrā reize, kad O. Kroders iestudē „Līgavu bez pūra”. Pirmā bija Liepājas teātrī 1982.gadā ar Indru Briķi Larisas lomā. Kā ironizē režisors, luga, protams, neesot „Hamlets”, un tāpēc viņš to tagad studē tikai otro reizi. Tomēr Aleksandra Ostrovska darbs ir labas dramaturģijas paraugs: interesants skatītājiem un izdevīgs aktieriem. Tajā ir daudz spilgti individualizētu tēlu, kas ir vienlaikus gan dramatiski, gan komiski. Jo nevar nesmieties par to, cik traģiski katrs no viņiem uztver pats savu dzīvi, bet tajā pašā laikā neredz otru cilvēku un vajadzības gadījumā tam bez šaubīšanās pārkāpj pāri. Lugas centrā ir Larisa, jauna sieviete, kura ir atkarīga no mātes veiklības un vīriešu finansiālā atbalsta, jo pašai nav ne graša pie dvēseles. Mēģinājums izrauties no šīm tirgus attiecībām beidzas ar daudzām sāpīgām nodevībām.

Izrādē piedalās plašs aktieru ansamblis: Larisas māti Ogudalovu spēlē Dace Eversa, bērnības draugu Voževatovu – Krišjānis Salmiņš, vietējo miljonāru Knurovu – Agris Māsēns, kuģu īpašnieku Paratovu – Rihards Jakovels vai Mārtiņš Lūsis, nabadzīgo, bet ambiciozo līgavaini Karandiševu – Aigars Apinis, viņa skopulīgo krustmāmiņu Jefrosiņju Potapovnu – Ilze Pukinska, izbijušo aktieri Robinsonu – Imants Strads. Pārējās lomās aktieri Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags un Regīna Devīte.

Aleksandrs Ostrovskis (1823–1886) ir viens no krievu dramaturģijas pamatlicējiem, kura turpat 50 lugas joprojām tiek daudz spēlētas un ekranizētas. Viens no intriģējošākajiem „Līgavas bez pūra” kinovariantiem ir Eldara Rjazanova „Cietsirdīgā romance” (1984) ar Larisu Guzejevu un Ņikitu Mihalkovu galvenajās lomās.

Latvijā šī luga līdz šim uzvesta arī Nacionālajā teātrī 1948. gadā Veras Baļunas iestudējumā ar Veltu Līni Larisas lomā un 2005. gadā Indras Rogas režijā, titullomā – Līga Zeļģe (Vītiņa).
Valmierā „Līgava bez pūra” tiks spēlēta 20., 21. un 22. jūnijā plkst.18.30, tās būs arī šīs sezonas pēdējās izrādes. Jaunajā sezonā pirmā izrāde pēc atvaļinājuma būs „Līgava bez pūra”, kuru rādīsim 14. augustā plkst. 18.30.

Biļetes uz „Līgavu bez pūra” un citiem jauniestudējumiem augustā, kad Valmieras teātris viesosies Rīgā Dailes teātrī, no 8. jūnija var iegādāties un rezervēt visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras un Dailes teātrī, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv. Sīkāka informācija: www.vdt.lv.

Kontaktinformācija

  • Novads: Valmiera (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Lāčplēša iela 4, Valmiera
  • Kontaktpersona: Tatjana Lauze
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64223986
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!