Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Radošā nometne Karosta – foto osta 2012(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4857
Radošā nometne Karosta – foto osta 2012(ARHĪVS)
Radošā nometne Karosta – foto osta 2012(ARHĪVS)

Apraksts


Trešdien Karostā sākās Radošā nometne KAROSTA – FOTO OSTA 2012. Nometne notiek jau otro gadu pēc kārtas. Pērn nometnes darbi tika apkopoti ceļojošā foto izstādē.

Šogad radošās nometnes dalībnieku darbu galvenais akcents būs Karostas iedzīvotāju portreti, karostnieki savā ierastajā vidē. Nometnes nobeigumā Karostas iedzīvotāju portreti tiks izdrukāti lielformāta drukā, un lielās fotogrāfijas izvietotas Karostas pilsētvidē. Karosta uz laiku kļūs par lielu brīvdabas mākslas galeriju, kur karostnieki būs mākslas daļa, un māksla piederēs viņiem pašiem.

Izlīmējot lielformāta plakātus uz Karostas izdemolēto namu sienām Zemgales ielā, tie piesaistīs uzmanību un aizēnos ēku šī brīža veidolu, ļaujoties ilūzijai par citu, labāku pasauli, kurā galvenais ir karostnieks, neatkarīgi no viņa uzskatiem, ienākumiem un pagātnes. Svarīgi, ka Karostas iedzīvotāji tiks iesaistīti projektā. Tas ļaus viņiem sajusties kā mākslas iedvesmotājiem un nozīmīgai mākslas projekta daļai.

Savukārt izstādes skatītājiem, redzot Karostas iedzīvotāju lielformāta portretus, mainīsies stereotipi par karostniekiem kā “citas pasaules” iedzīvotājiem. Viņi sapratīs, ka Karostā dzīvo tādi paši cilvēki, kam ir tādas pašas cilvēciskās emocijas, vajadzības un problēmas.

Nometnē vienlaikus piedalīsies 2 grupas – profesionāli Latvijas fotogrāfi no dažādu pilsētu foto klubiem un fotogrāfi iesācēji. Nometnes dalībniekiem tiks piedāvātas lekcijas par portretu fotogrāfēšanas tēmu, ko vadīs Liepājas foto studijas FOTAST vadītājs Varis Sants, fotogrāfēšana Karostā un izklaides programma.

16. jūnija pēcpusdienā pulksten 16:00 Karostas cietuma pagalmā notiks Latvijas Bruņoto spēku orķestra bigbenda koncerts, kas būs veltīts nometnes dalībniekiem. Uz koncertu tiek aicināti visi liepājnieki un pilsētas viesi. Ieeja bez maksas.

Projektu “Karosta – foto osta 2012” finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas dome (Kultūras projektu konkurss) un Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Monta Krafte
Karostas glābšanas biedrība
26488200

Kontaktinformācija

  • Novads: Liepāja(bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Zane Gaile
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 634 27703
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!