Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Imkas sapņu grāmatas II koncerts „Taureņi mēnesnīcā”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3487
Imkas sapņu grāmatas II koncerts „Taureņi mēnesnīcā”(ARHĪVS)
Imkas sapņu grāmatas II koncerts „Taureņi mēnesnīcā”(ARHĪVS)

Apraksts


Jau otro gadu, dienu pirms Imantdienām, Cēsu pils dārzā notiek Imanta Kalniņa Mazo dziesmu koncerts. Šogad, Imanta Kalniņa Imkas sapņu grāmatas II koncerts „Taureņi mēnesnīcā” Cēsu pils dārzā skanēs 6.jūlijā plkst. 21:30.

„Pēc pagājušā gada „Imkas sapņu grāmatas” sapratām, ka šī tradīcija jāturpina. Ideja palikusi nemainīga – projektā iesaistīti bērni un mūziķi, kas kaut kādā mērā ir bijuši saistīti ar Cēsīm,” stāsta režisore Inga Cipe un piebilst, ka jau veselu mēnesi notiek koncerta sagatavošanas darbi. Mazie dziedātāji no Cēsīm, Raunas, Priekuļiem, Līgatnes, Vecpiebalgas vokālo pedagogu – Ilgas Šķenderes, Ingrīdas Zumbergas un Inas Aizgales vadībā, apgūst 26 Imanta Kalniņa dziesmas. Starp tādām tautā populārām melodijām kā „Zilais putniņš”, „Smilšu rausis”, „Princesīte”, skanēs arī dziesmas no izrādēm „Laimes lācis”, „Maija un Paija”, ‘’Kapteiņa Granta bērni” u.c.

Imanta Kalniņa melodijas jau pašas par sevi ir vienreizējas, taču Valda Zilvera aranžējumi kamerorķestrim un instrumentālajai grupai, tās padara vēl trauslākas un interesantākas.

Koncertu kuplinās Andris Daņiļenko un LNO solists Kalvis Jenčs. Viena no galvenajām koncerta kvalitātēm būs Vidzemes kamerorķestra izpildījums un Andra Veismaņa muzikālā interpretācija, un, protams, kurš gan vistuvāk varētu izprast šo mūziku, kā Rēzija Kalniņa un Marts Kristiāns Kalniņš, kuri nenoliedzami, ienesīs personīgu šarmu vakara noskaņā.

Režisore Inga Cipe un māksliniece Dina Irkle centīsies izveidot to pašu bērnības sapņu un romantikas noskaņu, kā pagājušajā gadā, taču ar citu pamattēmu- mēs maldāmies kā taureņi mēnesnīcā, un meklējam ceļu uz gaismu.

Koncertam ar nolūku izvēlēta tik vēla vakara stunda, jo sapņot jau var tikai tumsā. Pacietīgākie noteikti sagaidīs mirkli, kad Cēsu pils ietērpsies interesantā gaismas partitūrā. Bērni varēs darboties lukturīšu darbnīcā, cept smilšu raušus un izšūpoties sapņu šūpolēs.

„Tiksimies vakarā, kad saule aiziet. Virs galvas iemirdzēsies piena ceļš, Zilais putniņš aicinās uz Bimini. Balts mākonīts atlīgos miedziņu un zaķīts kurinās pirtiņu. Ar kopīgu šūpuļdziesmu guldināsim bērnus, cepsim smilšu raušus un meklēsim gaismu savā sirdī,” uz tikšanos aicinot, koncerta noskaņu uzbur Inga Cipe.

Ieeja Pils dārzā no plkst.20:30 kur darbosies lukturīšu darbnīca.
Biļetes cena 2 Ls un Ls 1(skolēniem, studentiem, pensionāriem). Ar Cēsu Draugu karti 1Ls. Biļetes nopērkamas koncerta dienā pasākuma norises vietā.

Lūgums līdzi ņemt sedziņu siltākam novakaram, nodrošināties ar pretodu līdzekli un neaizmirst par lukturīti, lai var atrast ceļu....mēnesnīcā....

Koncertu organizē p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs sadarbībā ar Cēsu Bērnu un Jauniešu centru „Spārni”.

Koncerts notiek ar Cēsu novada pašvaldības, A/S Cēsu Alus, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA „RBS Skals” atbalstu.
Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.64127636;28342115
e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv
www.cesis.lvKontaktinformācija

  • Novads: Cēsu (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Cēsu pils dārzs
  • Kontaktpersona: Daiga Janševska
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64127636
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!