Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmieriešiem tagad pašiem sava Rīga

ceturtdiena, 17. janvāris (2013)   

Valmierā tikai nesen darbību sācis uzņēmums KAFĒRĪGA (Rīgas ielā 37) kafejnīca. No ārpuses nemanāma, bet iekšpusē visnotaļ iedvesmojoša ar savu piedāvājumu un stila izjūtu.

Ikkatrs valmierietis un pilsētas viesis šajā vietā spēs atrast sev piemērotāko. Jau tagad šī ir iecienīta vieta rīta kafijai, sātīgām pusdienām un kopā būšanai nedēļas nogales pasākumos. Kafejnīcas īpašniece Ieva Skuja atceroties smaida, reiz kāds kungs juties pat tik omulīgi, ka savam un citu priekam uzspēlējis turpat kafejnīcā esošās klavieres.

 

Piedāvāto ēdienu klāsts šobrīd tiek veidots pēc sajūtām, jo vēl jāsaprot, kādas ir valmieriešu vēlmes un prasības, lai garšas kārpiņas justu baudījumu. Citi pārsteigti, citi sajūsmināti, ka pusdienu ēdienkarte sastāv no 3 līdz 4 ēdieniem. Vienmēr tiek padomāts arī par veģetārā ēdiena piedāvājumu. Šikāki ēdieni tiek taupīti sestdienu vakariem, stāsta Ieva. Tad apmeklētāji tiek palutināti ar gardu steiku, fileju vai īpašu burgeru.

Kafejnīcā viesi tiek gaidīti arī uz īpašiem pasākumiem, kad KAFĒRĪGA telpās ieskanas dzīvā vai dīdžeju atskaņotā mūzika. Mūziķi netiek izvēlēti pēc noteiktiem kritērijiem un mūzikas stila. Īpašnieki ciemos aicina grupas un mūziķus, kurus paši labprāt klausās un ir iecienījuši, un ir priecīgi, ka arī citi tos novērtē un pasākumus labprāt apmeklē.

 

Ieva atzīst, ka pret darbu jāattiecas radoši un jāmēģina sajust īsto Valmieras auru. Vispirms svarīgākais ir turpināt pilnveidot iekštelpas un radīt nepiespiestu atmosfēru, un tad palēnām turpināt ar ārieni, lai pati ēka straujajā Rīgas ielā būtu labāk pamanāma. Šobrīd kafejnīca viesiem atvērta nedēļas garumā, izņemot svētdienas un pirmdienas.

Vasarā kafejnīca sola atvērts ārā vasaras terasi, kur viesiem baudīt gardos ēdienus un dzērienus, un neuzbāzīgā atmosfērā atgūties no ikdienas.

Stāsts par KAFĒRĪGA aizsācies nevis Rīgā, kā varētu spriest pēc nosaukuma, bet gan kaimiņpilsētā Cēsīs. “Rīga” kafejnīcas nosaukumā nebūt nav jāuztver kā atslēgas vārds. Rīgas nozīme nosaukumā ir nedaudz citādāka.

 

Aiga Akmentiņa
 

Komentārs par rakstu: Valmieriešiem tagad pašiem sava Rīga

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!