Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Svalbarda -salu arhipelāgs 1000 km no Ziemeļpola 1000 km.

trešdiena, 21. oktobris (2009)   

Svalbarda salu arhipelgs Svalbarda ir salu arhipelāgs, ko no Ziemeļpola nošķir tikai nieka 1000 km. Šis salu arhipelāgs sastāv no vairākām salām: Cerības sala, Karaļa Kārļa sala, Longjīra, Špicbergena un citām nelielām saliņām. Kopējā platība ir apmēram 62 000 kvadrātkilometri, no tiem lielu daļu klāj ledāji. Arhipelāga augstākā virsotne Ņūtona kalns atrodas lielākajā salā- Špicbergenā.

 

Salas krastus veido iespaidīgi fjordi. Tā ir lieliska vieta, lai saprastu, ko īsti nozīmē polārā diena un polārā nakts. Vairāk nekā divus mēnešus no novembra līdz februāra sākumam šeit ir polārās naktis, laiks, kad var aizmirst par saules gaismu. Toties šajā periodā īpaši brīnišķīga ir ziemeļblāzma. picbergena Salu arhipelāgs līdz pat Pirmajam pasaules karam nepiederēja nevienai valstij un vienīgie, kas izmantoja šīs salas bija vaļu mednieki.

 

Gadiem ejot, salā sāka darboties akmeņogļu raktuves. 1920. gadā noslēgtais līgums noteica, ka salu arhipelāgs pieder Norvēģijai. Tomēr Svalbardā ir savs vēlēts gubernators , viņš ir arī policijas un imigrācijas dienesta priekšnieks un arī glābšanas dienesta virsvadītājs. Ar laiku akmeņogļu ieguves vietas tika slēgtas un sākusies strauja tūrisma industrijas attīstība. Longjra Mūsdienās Salu arhipelāgā dzīvo vairāk nekā 30 tautību pārstāvji.

 

 

Visvairāk apdzīvotās salas ir Longjīra un Barencburga. Longjīra atrodas arī arhipelāga administratīvais centrs. Salās aktīvi tiek izmantotas norvēģu, krievu un angļu valodas. Salu arhipelāgos ir lieliski apskates objekti. Te atrodas vairāki Nacionālie dabas parki un rezervāti, kuros ir iespēja apskatīt ziemeļos dzīvojošus dzīvniekus un ledāju skaistumu. Tiesa gan, lai tos apmeklētu ir nepieciešamas speciālas atļaujas un noteikti apbruņoti pavadoņi. Šie drošības pasākumi ir ieviesti, lai aizsargātu polārlāčus un cilvēkus.

 

Polārlāči ir īpaši aizsargājami un par to nogalināšanu draud bargi sodi, tomēr cilvēkam šī tikšanās arī ir ļoti bīstama, jo pieauguši polārlāči ar vienu piegājienu droši var nogalināt cilvēku. Kopā ar pavadoņiem pilsētiņās var izīrēt sniega motociklus vai suņu pajūgus, tie ir izplatītākie pārvietošanās veidi Svalbardā. Dodoties ekskursijā no salas uz salu ir iespējams nolīgt helikopteru vai nelielu lidmašīnu. Šis salas arhipelāgs var lepoties ar tālāko ziemeļu viesnīcu pasaulē. Lai nokļūtu šajā viesnīcā būs jāizmanto iepriekš jau piemētie sniega motocikli vai suņu pajūgi kopā ar pieredzējušiem pavadoņiem. Šajā viesnīcā ir visai ekstrēmi dzīvošanas apstākļi, toties šī viesnīca nav salīdzināma ne ar vienu citu viesnīcu. Kopā tajā ir 22 divvietīgie numuriņi, biljarda zāle un ēdnīca, kurā var nobaudīt šim apgabalam raksturīgos ēdienus. Salu arhipelāgā ir arī citas izklaides iespējas.

 

Šeit norisinās pasaulē vienīgās ledus golfa sacensības. Ja neesat golfa cienītāji, tad droši varat noskatīties suņu pajūgu ātruma sacensības vai ekstrēmās sniega motociklu sacensības, kuras spēj piesaistīt ikviena tūrista interesi. Netālu no Longjīras atrodas pasaules lauksaimniecības augu sēklu banka. Šī banka atrodas 300 metru dziļumā, vecajās akmeņogļu šahtās. Sēklas atrodas sasaldētā stāvoklī, tā teikt melnajām dienām. Šahtās tiek glabātas visas pasaules augu sugu ģenētiskā dažādība kopā ar zemes paraugiem un vides aprakstu, kurā tie aug. Projektu atbalsta vairāku valstu valdības un dažādi fondi.

Tādus, lūk, noslēpumus glabā Svalbarda salu arhipelāgs.

Komentārs par rakstu: Svalbarda -salu arhipelāgs 1000 km no Ziemeļpola 1000 km.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!