Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspils naktsmītnēs vairāk kā puse viesu ir ārvalstu tūristi

pirmdiena, 2. novembris (2009)   

2009.gada 9 mēnešos Ventspils naktsmītnēs nakšņojuši 65 912 cilvēku, kas ir par 27% mazāk nekā 2008.gada 9 mēnešos. No tiem 35 972 jeb 55% ir ārvalstu viesi.

 

 

Nedaudz samazinājies vidējais nakšņošanas ilgums - no 1,8 diennaktīm 2008.gadā uz 1,4 diennaktīm 2009.gadā.

 

Ventspils5

 

Tūrisma informācijas centra vadītājs Guntars Seilis skaidro:„Vidēji Latvijā nakšņotāju skaits samazinājies par 30-40%, bet Ventspilī mazāk - par 27%. Vērojama tendence, ka ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ samazinās arī uzturēšanās ilgums naktsmītnēs, rūpīgi tiek plānoti ceļojuma izdevumi. Tieši tāpēc priecē sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās Ventspils tēla aptaujas rezultāti, kas rāda, ka pieaugusi Ventspils kā potenciālā tūrisma galamērķa popularitāte.” Joprojām Ventspils naktsmītņu apmeklējuma ziņā līderi ir lietuviešu tūristi – 73% no ārvalstu tūristu skaita. Interesi par mūsu pilsētu saglabā arī vācieši (11%) un igauņi (6%), kuru skaits gan samazinājies. Ietekmi uz igauņu tūristu samazināšanos atstājis fakts, ka darbu pārtraukusi prāmju līnija starp Ventspili un Sāremā salu.

 

 

Šobrīd notiek aktīvas pārrunas par tās atjaunošanu nākamajā tūrisma sezonā, kā arī jaunas prāmju līnijas – uz Gotlandi – izveidošanā. Vispopulārākā apmešanās vieta Ventspilī ir Ventspils Piejūras kempings, kurā, pateicoties trīs zvaigžņu kategorijas servisa līmenim un iespējai izmantot ziemā apsildāmās mājiņas, uzturējušies 5829 (63%) cilvēku. 2009. gadā Ventspilī darbojas 66 naktsmītnes ar 1734 gultasvietām. To skaitā ir 5 viesnīcas, 12 viesu mājas, 7 brīvdienu mājas, 17 naktsmītnes privātmājās, 5 jauniešu mītnes, 1 kempings un 18 dzīvokļi. Darbību uzsākusi viesnīca „Osta” un viesu māja „Ostmala”, brīvdienu mājas „Prinči” un „Valdemāri”, naktsmītne privātmājā „Veldze”. Nozīmīga loma Ventspils apmeklējuma veicināšanā un tūrisma biznesā strādājošo atbalstam ir daudzajiem pašvaldības organizētajiem pasākumiem. Ventspils pilsētas pašvaldības rīkotos Pilsētas svētkus šovasar apmeklējuši ap 80 000 cilvēku, bet Jūras svētkus – 30 000.

 

Stabilu vietu pasākumu klātā ieņēmis arī Starptautiskais Baltijas jūras reģiona valstu motobraucēju salidojums, ko apmeklēja ap 12 000 cilvēku. Paplašinoties Piedzīvojumu parka piedāvājumam, par 12 % pieaudzis tā apmeklētāju skaits. Neraugoties uz to, ka akvaparks „Ventspils” nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ sezonu uzsāka tikai 10.jūnijā, tā apmeklētāju skaits salīdzinājumā ar 2008.gadu pieaudzis par 28%. Lai veidotu jaunus piedāvājumus, Ventspilī īsteno vairākus projektus. Jau decembrī notiks rekonstruētā Tirgus laukuma atklāšana. Drīz vien tiks atvērts rekreācijas un atpūtas komplekss Ventspils peldbaseinā.

 

Tāpat ir paredzēts turpināt paaugstināt Piedzīvojumu parkā esošā kalna augstumu, kā arī attīstīt dažādas jaunas atrakcijas Piedzīvojumu parkā, uzsākts darbs pie Mazbānīša rekonstrukcijas, kas paredz dzelzceļa līnijas pagarināšanu no Jūrmalas līdz Piedzīvojumu parkam un vēsturisko stacijas ēku repliku izbūvi Piejūras brīvdabas muzejā. Ar īpašu programmu Ventspils savus viesus gaidīs nākamajā - Ventspils 720.jubilejas gadā.

 

Ar cieņu, Inga Aulmane Ventspils pilsētas Domes Tūrisma informācijas centra Sabiedrisko attiecību menedžere tālr./fakss: 63607665, mob.29120976 e-pasts:inga.aulmane@ventspils.gov.lv www.tourism.ventspils.lv www.ventspils.lv

Komentārs par rakstu: Ventspils naktsmītnēs vairāk kā puse viesu ir ārvalstu tūristi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!