Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī atzīts par labāko muzeju Kurzemē

trešdiena, 2. decembris (2009)   

Kurzemes tūrisma asociācija atzinusi Ventspils muzeju Livonijas ordeņa pilī par labāko muzeju Kurzemē 2009.gadā. Livonijas ordeņa pilij balva – mākslinieka Reiņa Kuncīša izgatavota stikla statueti ar hercoga Jēkaba krūšu tēlu – pasniegta 27.novembrī gadskārtējā Kurzemes tūrisma asociācijas (KTA) rīkotajā tūrisma pasākumā "Lielais Jēkabs".

 

 

Muzeja_goda_raksts Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī darbojas kopš 2001.gada septembra. Livonijas ordeņa pils no citiem viduslaiku cietokšņiem atšķiras ar savu interjeru, kur modernais muzeju eksponātu stendu noformējums harmonizē ar vēsturisko vidi. Par pils veiksmīgu restaurāciju 2002.gadā saņemta Latvijas arhitektūras gada balva. Pilī apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei. Tāpat pilī aplūkojama digitālā ekspozīcija „Dzīvā vēsture”, kas tikusi novērtēta ar Latvijas Kultūras fonda balvu kā pirmā digitālā ekspozīcija Latvijas muzejos.

 

Livonijas ordeņa pils ir arī iecienīta pasākumu norises vieta – apmeklētājus piesaista šeit regulāri notiekošās mākslas un vēstures tēmām veltītas izstādes, koncerti, pilsētas kultūras dzīvi bagātinoši pasākumi, kā arī ikgadējais bruņinieku turnīrs – Maija svētki. „Saņemtā balva ir patīkams pārsteigums, it īpaši šajā gan tūrisma nozarei, gan vispār saimnieciskajai dzīvei Latvijā tik grūtajā gadā. Tas ir ļoti augsts gan apmeklētāju, gan profesionāļu novērtējums Livonijas ordeņa pilij,” gandarījumu par pilij piešķirto balvu pauž Ventspils muzeja direktora vietnieks Armands Vijups.

 

 

 

 

balva pils2 Par nozīmīgu ieguldījumu tūrisma attīstībā Kurzemē balvu saņēmis arī Ventspils Tūrisma informācijas centra vadītājs Guntars Seilis, kurš tūrisma nozarē strādā kopš 1994.gada. Līdz 2001.gadam viņš vadījis Talsu tūrisma informācijas centru, bet kopš 2001.gada – Ventspils Tūrisma informācijas centru.

 

No 2007.gada līdz 2009.gadam viņš bijis Kurzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs, patlaban ir asociācijas valdes priekšsēdētājas vietnieks, kā arī Latvijas Tūrisma sadarbības padomes priekšsēdētājs. Seilis aktīvi darbojas, aizstāvot reģionu intereses dažādās valsts institūcijās.

Apsveicam Ventspils muzeju un Guntaru Seili ar iegūto atzinību!

Ventspils TIC

Komentārs par rakstu: Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī atzīts par labāko muzeju Kurzemē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!