Sestdiena, 9. Novembris, 2024
Teodors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ģimenes strīdi ir neatņemama laulāto dzīves sastāvdaļa

otrdiena, 4. maijs (2010)   

Ģimenes strīdi ir neatņemama laulāto dzīves sastāvdaļa. Un, līdz ar to, ja jūs nemākat produktīvi strīdēties un neziniet kā uzlabot attiecības pēc strīda, tad jūsu laulība ir lemta neveiksmei. Prozaiski bet fakts.


Krīze attiecībās var iestāties jebkuram pārim, pat pēc skata vissaderīgākajam. Galvenais ir tikt skaidrībā kā atkal uzlabot attiecības. Spēcīgu attiecību izveide ir darbs abām iesaistītajām pusēm. Te ir jāņem vērā abu pušu intereses, tāpēc ļoti daudz ir atkarīgs no vēlmes dominēt, no personīgajām īpašībām un savstarpējām attiecībām. Psihologi uzskata, ka attiecību „izlāde” notiek attiecību pirmajā, trešajā un septītajā kopdzīves gadā. Lai izvairītos no konfliktiem un uzlabot attiecības, ir nepieciešams noskaidrot strīdu iemeslus. Tad jau arī taps skaidrs kā uzlabot attiecības pēc strīda. Tāpēc katram pārim ir nepieciešams ielāgot vienu likumu: Nedrīkst atstāt neko neizrunātu līdz galam, ar domu, ka gan jau kaut kad pēc tam. Jāiemācās saskatīt problēmas sakni, ja tie ir sīkumi, tad nav vērts uz viņu tērēt laiku un spēkus. Jo, ja strīda cēlonis ir sīkums, tad reāli strīds notiksies ne jau par šo sīkumu, bet gan par iesaistīto pušu attiecībām. Parasti šādi strīdi notiek dēļ tā, ka partneri ir noguruši viens no otra, vienkārši, lai „nolaistu tvaiku”. Līdz ko tas ir izdarīts, attiecībām vajadzētu atgriezties normālā gultnē.


Tomēr, ja strīda cēlonis ir nopietns, tad ir jārīkojas nekavējoties. Apkopojiet argumentus, kas ir jums par labu, un noskaidrojiet, ko jūs iegūsiet no šī strīda, ko jūs varat ziedot, lai samierinātos un kas ir jādara partnerim, lai šāda konfliktsituācija vairs nerastos.
Naids un niknums ir slikti padomdevēji. Ja jūs vēlaties uzlabot attiecības ar savu partneri, nekādā gadījumā nesakiet viņam neko aklās dusmās nepārdomājot. Kašķa spicē neatgādiniet viņam par radinieku trūkumiem, nesalīdziniet viņu ar paziņām, ko viņš uzskata par veiksmīgākiem, izvairieties belzt pa pašām sāpīgākajām vietām, kas jums ir labi zināmas. Partneris to var uztvert kā nodevību, jo līdz strīdam viņš ir jums to visu uzticējis, bet tagad jūs to izmantojat pret viņu. Un izvairieties strīda laikā lietot tādas frāzes kā – Tu mani vairs nemīli, tāpēc tu tā dari. – Nevajag partnerī ieaudzināt bezvainas vainas apziņu. Nekad nedraudiet ar attiecību izbeigšanu, ja to patiešām nevēlaties. Jo visticamāk uz strīda laikā izmesto – Es aizeju no tevis! – pretī saņemsiet – Veiksmīgu taciņu, durvis ir tur!
Neesiet kategorisks, nevajag partnerim uzstādīt ultimātus, jo šāda taktika diezin vai uzlabos attiecības, drīzāk tieši pretēji, sabeigs pēdējo. Nevajag apvainot vienam otru. Jo biežāk izmantosiet strīda leksikā aizskarošas frāzes, jo vairāk palielinās iespēja tādas pašas dabūt atpakaļ.
 

Runā, ka par diplomātu esot jāpiedzimst. Bet es uzskatu, ka var iemācīties būt par diplomātu. Nekad neizmantojiet tās aizskarošas replikas, ko teicis jums partneris, lai to regulāri atgādinātu partnerim. Labāk iemācieties pateikt – Tas, ko tu man teici strīda laikā, mani aizvainoja. Man bija sāpīgi to dzirdēt no tevis. – Uzlabot attiecības palīdz vienkāršas frāzes – Es saprotu tevi, bet (seko mierīgs, argumentēts uzskaitījums)... Es cienu tavus uzskatus, bet..., Mums abiem būtu labāk, ja ..., daudzpunktu vietā nepieciešams argumentēts problēmas izpratnes uzskaitījums. Šīs frāzes partnerim ļaus saprast, ka jūs esat atvērts normālam dialogam. Ja partneris jums uzstāda noteikumus, lai izbeigtu strīdu, parādiet, ka piekāpjaties, bet izvirziet argumentētas pretprasības. Tādejādi abām pusēm būs nepieciešams atrast kompromisu, lai nogludinātu attiecības.


Nekad nebaidieties pirmais spert soli izlīguma virzienā. Galvenais ir uzlabot attiecības pēc strīda un ir pilnīgi vienalga, kurš spers šo pirmo soli. Un runājiet, runājiet, runājiet!
 

Komentārs par rakstu: Ģimenes strīdi ir neatņemama laulāto dzīves sastāvdaļa

Burunduks
13.05.2012 09:27:06
Ja ta nu tas ir bet mes stridamies esam jau tik talu nonakusi ka esam sapinajusi viens otru tik talu ka neticam viens otram ka vis bus kabi. Ko darit tada situacija vai tas ir beigas?
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!