Piektdiena, 14. Jūnijs, 2024
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Straupes piens

Reizes skatīts: 14252
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Straupes piens
Karte

Apraksts


Piensaimniecībai Straupes tuvējā apkaimē, tāpat kā visā Vidzemē, ir sena vēsture. 1912.gadā celta Straupes pienotava, divus gadus vēlāk dibināta Straupes piensaimnieku biedrība, kuru likvidēja 1949.gada padomju kolektivizācijas procesos. Pienotavā gan turpināja pieņemt pienu un ražot sviestu Valmieras piena kombināta un Cēsu pienotavas virsvadībā. 1993.gada 1.jūnijā Straupes pienotavu apsaimniekošanā pārņēma tā paša gada 22.martā reģistrētā piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe”.

 

Tās biedri sākotnēji bija ap 270 Stalbes un Straupes pagastu piena ražotāji: zemnieku un piemājas saimniecības, paju sabiedrības. Gadiem ejot, biedru sastāvs izmainījies. Kooperatīvā iestājās arī saimnieki no kaimiņu pagastiem: Raiskuma, Vaidavas, Kocēnu, Krimuldas, Umurgas, Limbažu, Vaives. Izstājās tie, kas savu govju ganāmpulkus likvidēja un pienu vairs pienotavai nepiegādāja.

 

Biedru skaits ir samazinājies uz pusi, taču saražotā piena daudzums palielinājies trīs reizes. Pēc 2007.gada rudenī Pārtikas un veterinārā dienesta visās valsts fermās veiktām analīzēm kā vieni no augstākajiem kvalitātes rādītājiem ir „Straupes” biedru saražotajam pienam. Uz „Straupes” pienotavas bāzes izveidots patstāvīgs piena pārstrādes uzņēmums, kam piešķirts atzīšanas numurs A003100. Tas Latvijas tirgum ražo pieprasīto produkciju: sviestu, krējumu, biezpienu, jogurtus, krēmus, ķimeņu sieru, pienu, tīrkultūru. Ražošanā izmanto tikai dabīgo piena izejvielu.

 

Neizmanto kā piedevas augu taukus, ķīmiskos konservantus, kādēļ produkcija pieprasīta dabīgo piena produktu lietotāju nišā. Pienotavā ražotais sviests un biezpiena produkti godalgoti vairākos Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības rīkotajos kvalitātes konkursos. Sviests ar 72% tauku saturu saņēmis sudraba medaļu starptautiskajā pārtikas izstādē Rīga FOOD.

 

Augsts pircēju un speciālistu novērtējums ir „Jāņu” un „Ķimeņu” sieram. Pienotavā saražotā produkcija tiek piegādāta ap 200 klientiem Rīgā, Cēsīs, Limbažos, Valmierā, Siguldā, Madonā, Gulbenē un citur Vidzemē. Gandrīz pusi produktu uzņēmums iztirgo pats savos firmas veikalos un tirdzniecības vietās. „Straupes” produkti ir Centrāltirgū Piena paviljonā, Čiekurkalna tirgū, Vidzemes (Matīsa) tirgū un Āgenskalna tirgū.

 

Kopš 2009.gada paplašinās arī veikalu tīkls – tie atvērti Valmierā, Cēsīs, Siguldā, Smiltenē, Madonā un Rīgā. Pašražotās produkcijas mazumtirdzniecības paplašināšana ir viens no kooperatīva tālākās attīstības virzieniem. Ir ilggadēja sadarbība ar AS „Smiltenes piens”, kur „Straupes” piens pārtop sieros, un otrādi – krējums no Smiltenes tiek sakults sviestā Straupē. PKS „Straupe” sniedz regulāru atbalstu sava novada pašvaldības skolām un sporta klubam „Pārgauja”.

Kontaktinformācija

  • Novads: Pārgaujas (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: „Pienotava”, Straupes pagasts, Pārgaujas novads
  • Kontaktpersona: Jana

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!