Otrdiena, 20. Augusts, 2019
Bernhards, Boriss
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstādes atklāšana Marka Rotko mākslas centrs


Šo sestdien 18. maijā plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, pēc divu nedēļu intensīva darba studijās, tiks atklāta 8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija pasaules grafiķu kopīga darbu izstāde.Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību jau astoto reizi organizē vienu no nozīmīgākajiem grafikas medija notikumiem reģionā – Starptautisko Latgales grafikas simpoziju.

Simpozijs ir devis ražīgu augsni mākslinieku diskusijām un radošajam darbam Latgales kultūras telpā, vienojot līdzīgi un atšķirīgi domājošus un strādājošus Latvijas un ārvalstu grafiķus, nodrošinot dialogu, kam nav vajadzīga verbālā runa, bet tehnisko nianšu pārmantojamība, salīdzinājums un katra individuālā izaugsme.

Simpozijā māksliniekiem ļauts runāt par viņiem aktuālo, taču līdzīgi kā iepriekšējos simpozijos arī šī gada simpozijs veido profesionālu sarunu un starptautisku grafikas dialogu, kas ir nozīmīgs katram grafiķim individuāli un kas veido refleksiju, māksliniekiem atgriežoties mājās, runājot par Latviju, Daugavpili.

Šogad simpozijā piedalās astoņi mākslinieki Aija Bleja (Aija Bley) (Latvija), Māris Popovs (Latvija), Živile Spūdite (Živilė Spūdytė) (Lietuva), Astrida Amadeo Šmita (Astrid Amadeo Schmid) (Šveice), Sargis Hovanisjans (Sargis Hovhannisyan) (Armēnija), Besa Frimodiga (Bess Frimodig) (Zviedrija), Lauri Kopela (Lauri Koppel) (Igaunija), Sāra Kariljo Kardenasa (Sara Carrillo Cardenas) (Polija).

Izstādē būs skatāmi arī simpozijā apstiprinātās indiešu mākslinieces Tejsvini Sonavanes (Tejswini Sonawane) (Indija) grafikas darbi.

Tās pašas dienas vakarā, Muzeju nakts ietvaros, simpozija mākslinieki vadīs grafikas darbnīcu, kur ikviens Muzeju nakts apmeklētājs kaut uz mirkli varēs kļūt par grafikas mākslinieku.8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija dalībnieku darbu izstāde visiem interesentiem skatāma līdz šī gada 23. jūnijam.Pasākumu atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentūra, A/S Latvijas valsts meži, Caparol.Kontaktinformācija:

Māris Čačka

maris.cacka@daugavpils.lv

+371 65430246


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!