Svētdiena, 5. Jūlijs, 2020
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
Novadpētnieku mācības – seminārs ar lauka praksi Vecpiebalgas "Vēveri"


Latvijas vēstures materiālu krātuve un novadpētniecības platforma Historia.lv sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju Vecpiebalgas “Vēveros” 2019. gada 29.–30. jūnijā rīko novadpētnieku mācības – semināru ar lauka praksi. Mērķauditorija – Piebalgas un Vidzemes vecāko klašu skolēni un studenti, skolotāji un pasniedzēji, novadpētnieki, pagastu vēstures un novadpētniecības istabu/ekspozīciju pārziņi, tūrisma speciālisti un organizētāji, kultūras tūrisma un lauku kultūrvēsturiskās ainavas interesenti… Semināra mērķi – novadpētnieku izglītošana, redzesloka paplašināšana, lokālās vēstures pētniecībā nepieciešamo prasmju un iemaņu, darba kvalitātes celšana, sadarbības un savākto materiālu publicēšanas veicināšana.ProgrammaSestdiena, 29. jūnijs, sākums plkst. 10.00

– Priekšlasījumi (ar jautājumiem un diskusiju):

1) Apzināšanas ekspedīcija: sagatavošanās, darba metodika, materiālu apstrāde un publicēšana;

2) Mazie darvas/ogļu un kaļķu cepļi – mazpazīstami mežu saimniecības vēstures pieminekļi;

3) Vecsaimniecība kā lauku kultūrvēsturiskās ainavas pamatelements.

– Pusdienas (Rīkotāji cienās ar zupu piebaldzēnu gaumē).

– Lauka prakse/mācību ekskursija-pārgājiens (Vēveri – kājām; objekti Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas pagastā – dalībnieki piedalās ar savām personīgajām automašīnām).

Vakarēšana pie ugunskura “Vēveros”.

Dalībniekiem, kas vēlēsies nakšņot “Vēveros”, pļavā būs pieejama telts vieta.Svētdiena, 30. jūnijs, 9.00 brokastis, sākums plkst. 10.00

– Priekšlasījumi:

1) Mutvārdu vēstures apzināšana un vākšana (intervijas);

2) Vietvārdi, to nozīme un vākšanas metodika;

3) Biežāk sastopamie arheoloģijas pieminekļi lauku kultūrainavā: senkapi, kulta vietas un apmetnes.

Pusdienas.

– Lauka prakse/mācību ekskursija-pārgājiens (Objekti Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas pagastā – dalībnieki piedalās ar savām personīgajām automašīnām).Dalība seminārā – brīva. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Dalībnieki, kas nodarbībās būs piedalījušies abas dienas, varēs saņemt apliecību par semināra noklausīšanos, kā arī jūlijā un augustā tiem būs iespēja piedalīties Historia.lv rīkotā mācību ekspedīcijā, Vecpiebalgas “Vēveru” etnogrāfisko sētu grupas kultūrvēsturiskās aploces teritorijā apsekojot un dokumentējot vecsaimniecības, arheoloģijas, arhitektūras un citus kultūras pieminekļus, aptaujājot teicējus un fiksējot mutvārdu vēstures liecības.Aicinām Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas novadu iedzīvotājus būt atsaucīgiem un piedalīties novadpētnieku mācībās, kā arī dalīties informācijā par savu saimniecību apkārtnes kultūrvēsturiskajām vērtībām!Informācija un pieteikšanās (piesakoties jānorāda vārds, uzvārds, telefons, e-pasts, ko pārstāv, (pašvaldības vai valsts iestāde, organizācija, neformāla kopa, privātpersona)):

Valters Grīviņš: redakcija@historia.lv, 29151826

Edgars Žīgurs: veveri@brivdabasmuzejs.lv, 29181219Projekts tiek īstenots ar Vidzemes plānošanas reģiona, VKKF un Latvijas valsts mežu finansiālu atbalstu.


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!