Trešdiena, 12. Augusts, 2020
Klāra, Vizma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
„Baltijas ceļš” trīsdesmitajai gadadienai veltīti pasākumi Siguldā Turaidas muzejrezervāts, Sigulda


Atzīmējot akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmito gadadienu, kas atgādina par 1989. gada 23. augustu, kad aptuveni divi miljoni latviešu, lietuviešu un igauņu sadevās rokās un izveidoja dzīvu ķēdi 600 kilometru garumā, savienojot Viļņu, Rīgu un Tallinu, Siguldas novadā norisināsies vairāki pasākumi. „Baltijas ceļš” ir lielākā un nozīmīgākā akcija Baltijas valstu centienos pēc neatkarības atgūšanas, kas savulaik guva plašu rezonansi visā pasaulē.1988. gadā, kad tika nodibināta Latvijas Tautas fronte, Siguldas pilsētā teju vai katrā uzņēmumā un iestādē, Siguldas, Allažu, Krimuldas, Inčukalna, Sējas, Vangažu, Garkalnes pagastos tika izveidotas atbalsta grupas, kas pulcēja lielu skaitu šo apdzīvoto vietu iedzīvotājus. Sigulda kļuva par šo apdzīvoto vietu Tautas frontes grupu pārstāvju tikšanās vietu un Siguldas novada Latvijas Tautas frontes grupa apvienoja visus tautfrontiešus kopīgām aktivitātēm. Tautfrontiešiem bija nozīmīga loma šīs neatkārtojamās akcijas „Baltijas ceļš” organizēšanā Pleskavas šosejas posmā 55 kilometru garumā no Rīgas līdz Līgatnei.Pasākumu programma 23. augustā:plkst. 15.00 Izstādes „Baltijas ceļam – 30” atklāšana Turaidas muzejrezervātā

​plkst. 17.00–21.00 Foto izstāde „Vēlēties augstāko – savu valsti” pie kultūras centra „Siguldas devons”

Izstāde veidota no Vladimira Tjurina fotogrāfijām, kurās fiksēti mirkļi un cilvēki ceļā uz valsti. Uz Latviju. Siguldietim, fotogrāfam Vladimiram Tjurinam dzīves aicinājums ir radošā fotogrāfija. Autoru aizvien aizrāvusi ideja ar kādu dziļāku domu un zemtekstu.plkst. 17.30–18.30 Sarunu soliņš par tēmu „Brīvība, kas vieno un iedvesmo”

Pirmo reizi Siguldā īstenosim Sarunu soliņu. Aicinātie viesi neformālā gaisotnē dalīsies savā brīvības stāstā. Sēžot uz Sarunu soliņa, par saviem izaicinājumiem un uzvarām stāstīs Baltijas ceļa dalībnieki un jauni, aktīvi, radoši siguldieši Juris Dudko, Reinis Janulis, Ligija Zariņa, Zane Eniņa un citi.plkst. 18.30–19.00 Simboliskas dzīvās ķēdes izveide

Siguldieši un apkārtnes apdzīvoto vietu iedzīvotāji aicināti veidot simbolisku dzīvo ķēdi, iedzīvinot fotogrāfiju, kurā atpazīst sevi, stāstot savu stāstu, daloties atmiņās. Daļa no siguldiešu stāstiem būs ierakstīti audio un klausāmi visu izstādes laiku.plkst. 19.00 Londonā dzīvojošā virtuozā pianista Reiņa Zariņa koncerts pie kultūras centra „Siguldas devons”

Reinis Zariņš ir viens no izcilākajiem pianistiem, vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts. Viņa interpretācijas ir sajūsminājušas klausītājus daudzviet pasaulē – gan Ņujorkas Kārnegi un Steinveja zālēs, gan Amsterdamas „Concertgebouw”, gan arī Vigmora zālē Londonā. Kaut arī Reinis ar savu ģimeni dzīvo Londonā, viņš ir patiess Latvijas patriots, un to apliecina dzimtenē sniegtie koncerti, latviešu mūzikas izvēle savās koncertprogrammās, kā arī latviešu autoru jaundarbu pirmatskaņojumi. Koncerta programmu akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmitajai gadadienai pianists veidojis iedvesmojoties no aculiecinieku stāstiem un tikšanās ar Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāju Daini Īvānu, studējot, lasot, pētot ceļu uz Baltijas ceļu.Ieeja – bez maksas.


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!