Sestdiena, 6. Jūnijs, 2020
Ingrīda, Ardis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
Lāčplēša diena Dobelē Dobele


Katru gadu Latvijā atzīmējam Lāčplēša dienu, kad atceramies, godinām un pieminam Latvijas brīvības cīnītājus – kritušos varoņus, dodamies gaismas gājienā ar svecēm un lāpām rokās, logos iededzam sveces - simboliski attainojot kopīgo gaismas uzvaru pār tumsu.Dobeles pilsētas kultūras nams aicina ikvienu Dobeles novada un pilsētas iedzīvotāju, iestādes un organizācijas, 11. novembrī, pirms gaismas gājiena, pilsētas teritorijā no svecēm veidot latvju rakstu zīmes, lai simboliski papildinātu gaismas spēku.Ieteicamās rakstu zīmes – auseklis, šī latvju zīme ir simbols gaismas uzvarai pār tumsu, labajam pār ļauno un arī Atmodas laika galvenais simbols.

Austras zīme, jeb lecošās Saules zīme simbolizē tiecību uz augšējo, tajā ir apvienota izpratne par pagātni, tagadni un nākotni. Mārtiņa zīme ir gaismas un uguns simbols. Mārtiņa zīme atgādina gailošu ugunskuru, šī zīme stāsta par Viņsaules stiprumu un pazemes spēku, tie ir vārti, caur kuriem jāiziet, lai sāktos kas jauns. Pērkons, Latviešu mitoloģijā šī zīme simbolizē, gaismu, uguni, dzīvību. Šis ir arī Laimas krusts- piesaista laimi un atvaira nelabos spēkus. Saules zīme, Saules zīme ir uz augstākās pakāpes- tā ir visa redzētāja un zinātāja. Laimas zīme simbolizē mūžību un ritumu. Likteņa klātbūtni. Laima bija senlatviešu likteņa lēmēja. Dieva zīme, tā ir arī dievišķās izziņas veicinātāja, gaismas enerģijas avots, simbolizē dieva klātbūtni ik solī. Māras krusts, jeb Krustu krusts, senatnē mēdza uguni iegūt- beržot divus kociņus vienu pret otru, tos turot krusteniski. Tāpat liekot ugunskurā pagales + vai x zīmēm līdzīgi- tās labāk deg.

Pasākuma plāns 11.novembrī, Lāčplēša dienā:o līdz plkst.17.00 veidojam latvju rakstu zīmes pilsētvidē, izvēlēto vietu saskaņot ar pasākuma producenti Lindu Rēdlihu /Tālr.25488434, e-pasts: linda.redliha@dobele.lv /.o 17.00 pulcēšanās gaismas gājienam /vēsturiskais Tirgus laukums/o 17.30 gaismas gājiens /Baznīcas iela – Brīvības iela – Dobeles Atbrīvošanas piemineklis/o 18.00 svinīgs brīdis, ziedu nolikšana, sadziedāšanās ar mūziķi Tomasu Kleinu, garda zupa.

Pasākumu organizē:

Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Zemessardzes 51. kājnieku bataljonuPasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība

 


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!