Trešdiena, 8. Aprīlis, 2020
Dana, Dans, Danute, Edgars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
Putnu gaidīšanas festivāls Sēļu muižā Sēļu muiža


No plkst. 12.00 ierašanās Sēļu muižā 13.00 Foto izstādes par putniem atvēršana;

13.30 Putnubiedēkļu izstādes atvēršana(festivāla dalībnieki izstādei atved vismaz 1 putnubiedēkli; izstādē var piedalīties kolektīvi un individuāli; par oriģinālāko eksponātu – organizatoru balva)

15.00–17.30 Radošās meistardarbnīcas

* Lekcija/darbnīca par putnu lietām;

* Putnu darināšanas darbnīca;

* Rotu ar putniem darināšana;

* Pavasara skaņu rīku darināšana.

18.00 Pavasara daudzināšanas koncerts Sēļu muižas zālē

19.30 Putnu sveicināšana un klausīšanās pie muižas dīķa

20.00 Danču vakars ar folkloras kopu muzikantiemFestivāla dalībnieki:

folkloras kopas un folkloras kopu muzikanti (apm. 5-6 kolektīvi), kuru repertuārā ir pavasara laika dziesmas, stāsti, rotaļas, spēles un citas izpausmes (īpaši - dziesmas par putniem, putnu kāzām, stāsti par putnu dziesmām, to atdarinājumi u.c.).

Uzstāšanās ilgums:

apm. 15 min.-20 min. katrs kolektīvsKāpēc putnus sagaidīsim Sēļu muižā?Iestājoties pavasarim, mums katram kādu reizi ir gribējies lūkoties debesīs un gaidīt, kad ieraudzīsim pirmo cīruli vai kādā bērzā pirmo atlidojošo strazdu. Pavisam lielu prieku jūtam, kad redzam dažādu putnu kāšus, atgriežoties mājās.Sēļu muižas dīķis katru pavasari pārvēršas par skaļāko vietu visā Sēļu pagastā, jo tur satiekas gandrīz visi no siltajām zemēm salidojošie putni, bet netālu no Matīšu un Vecates pagastu robežas vecu lapegļu alejā mājo Baltijā lielākā balto stārķu kolonija. Turklāt šī svēteļu kolonija ornitologu aprindās ir atzīta arī par Eiropā vistālāk uz ziemeļiem izraudzīto balto stārķu masveida ligzdošanas vietu. Savukārt, Mīlītes muižas apkārtnē ir mituši ap 150 svēteļi.

Pavasarī Latvijas Ornitoloģijas biedrība organizē Putnu dienas, kurās ikviens var vērot, priecāties un tādējādi piedalīties šajā putnu migrācijā, mācīties arī par putnu migrāciju to izcilajām orientēšanās spējām, kā arī briesmām, kas tos sagaida gan pārceļošanas laikā, gan ligzdošanas vietās. Par Putnu dienu pirmsākumiem Latvijā tiek uzskatītas būrīšu izlikšanas akcijas Mežu dienu ietvaros, kuras notika kopš 1928. gada pavasara.Latviešu folklorā ir liels stāstu, pasaku, dziesmu, anekdošu, rotaļu, spēļu utt. mantojums par putnu dzīvi un putnu sadzīvošanu ar cilvēku. Savukārt folkloras kopām ir daudz un dažādi pasākumi visa gada garumā, bet tieši pavasara laikā pasākumu kopā būt, darboties un sadziedāt nav, tāpēc putnu un folkloras draugi tiek pirmo reizi aicināti uz Sēļu muižu.Informācija:

Tautas muzikantu biedrība, Iveta Dukaļska 20019452

Sēļu pagasta Tautas nams, Ināra Blūma 26199031


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!