Trešdiena, 7. Jūnijs, 2023
Gaida, Arnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ķemeri

Reizes skatīts: 12822
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Ķemeri
Karte

Apraksts


Unikāls kūrorts ar bagātu vēsturi, kas savā laikā piesaistīja ļoti daudz cilvēku no dažādām valstīm - Ķemeri, un to tiešām ir vērts apskatīties.

Ekskursijas maršruts: Dzelzceļa stacija „Ķemeri” → Restorāns ‘‘Jautrais ods’’, tagad ‘‘Meža māja’’ → Ķemeru parks → Paviljons rotonda ‘‘Mīlestības saliņa” → Ūdenstornis → Sēravota paviljons ‘‘Ķirzaciņa’’ → Viesnīca ‘‘Ķemeri’’ jeb Baltais kuģis

Var braukt ar mašīnu, autobusu, vilcienu, ja brauksiet ar vilcienu, tad uzreiz nokļūsiet pirmajā apskates objektā. Ja Jums patīk veselīga un aktīva atpūta, tad stacijā no parka puses ir riteņu noma. Visus objektus ir iespējams apskatīt arī pārvietojoties ar kājām, bet tas aizņems vairāk laika.

Objektu apraksts:

Dzelzceļa stacija Ķemeri
Tā ir pirmā Latvijas brīvvalsts laikā uzceltā būve Ķemeros. No jauna to pārbūvēja 1922. gadā, jo tā bija nopostīta I Pasaules kāra laikā. Šī dzelzceļa stacija sagaida pasažierus, kuri brauc ar vilcienu no Rīgas un Tukuma puses.

Restorāns ‘‘Jautrais ods’’, tagad ‘‘Meža māja’’
Ēkas projektētājs ir arhitekts Fr. Skujiņš. Šīs ēkas celtniecībai tika izmantoti mūra un koka konstrukciju apvienojums, stilizētas tautas celtniecībai raksturīgākas detaļas un niedru jumts. No paša sākuma tas bija sporta un atpūtas komplekss, pēc tam pārtapa par restorānu un tagad tā ir ĶNP (Ķemeru Nacionālais Parks) administrācijas ēka.

Ķemeru parks
1838.gadā Ķemeru kūrortā sāka veidot ainavu parku ar celiņu tīklu, jo neviens veselības kūrorts nevar apieties bez pastaigām svaigā gaisā. Šajā parkā ir uzcelti dažādi tiltiņi pāri Vēršupītei, kura tek caur parku uz Slokas ezeru.

Paviljons rotonda ‘‘Mīlestības saliņa”
Ir viens no Ķemeru parka arhitektūras izteiksmīgākajiem objektiem, kurš atrodas uz mākslīgi izveidotās ‘‘Mīlestības saliņas”. No 19.gs. ieskaitot, rotonda bija no koka, ar grezniem izgriezumiem uz tās virsmas, vēlāk to pārveidoja mūra celtnē. Tagad rotondai nepieciešami atjaunošanas darbi, bet neskatoties uz to apkārtējā vide joprojām vilina apmeklētājus.

Ūdenstornis
Tika uzbūvēts 1929.gadā, to ir projektējis arhitekts Fr. Skujiņš. Līdz II Pasaules karam pilsētas viesi un iedzīvotāji varēja aplūkot Ķemeru apkārtni.

Sēravota paviljons ‘‘Ķirzaciņa’’
Sēravotu aromātu var sajaukt ar sabojāto olu smaku, un tie, kas pirmoreiz to sajutīs, nesapratīs uzreiz, ka šī smarža nāk no sēravotiem, ja nezinās šo faktu. Ķemeros ir vairāk nekā 20 avotu, ‘‘Ķirzaciņa’’, kas atrodas blakus viesnīcai ‘‘Ķemeri’’ ir viens no tiem,. Pie šī avota ir uzbūvēta koka rotonda, bet sērūdens iztek no ķirzaciņas mutes.

Viesnīca ‘‘Ķemeri’’ jeb Baltais kuģis
Ir arhitektoniski unikāla celtne, kura tika uzbūvēta 1936. gadā un to projektēja izcilais latviešu arhitekts Eižens Laube. Celtnei piemīt klasicisma elementi, tādās, kā kolonnas, balustrādes, pilastri, dzegas. Viesnīcas ‘‘Ķemeri’’ svinīgajā atklāšanā piedalījās Latvijas Prezidents K.Ulmanis. Restaurācijas darbi viesnīcā notiek jau vairākus gadus, bet tomēr ir vērts apskatīties kaut vai fasādi.

Informācijai: vasaras periodā var pastaigāties arī pa Ķemeru takām pie Slokas ezera (3 km) un Dumbraja laipā (1 km). Var arī citā sezonā, bet pastāv varbūtība, ka daži ceļa posmi var būt apūdeņoti.

Kontaktinformācija

  • Novads: Jūrmala (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!