Otrdiena, 5. Decembris, 2023
Sabīne, Sarma, Klaudijs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mīlestības ekskursija

Reizes skatīts: 12765
Mīlestības ekskursija
Mīlestības ekskursija
Mīlestības ekskursija
Mīlestības ekskursija
Mīlestības ekskursija
Karte

Apraksts


Mīlestības taka- Mīlestības saliņa- Mīlestības priede- Mīlestības akmens- Mīlestības kalns- Mīlas avotiņš- Kāzu muzejs


Meklēt īsto mīlestību uzsākām dodoties uz Valmieras pusi. Mīlestības taka ved apkārt Vaidavas ezeram. Vaidavas ezera apkārntē ir risinājušies vairāki svarīgi notikumi, kuri ir atstājuši savas pēdas šajā apkārtnē. Ejot pa mīlestības taku ir iespējams apskatīt vairākus dabas un cilvēku veidotos objektus- Briņķu silavotu, Kužu alu, Veselības avotiņu, Mīlestības arku un vēl daudzus, daudzus citus neatkārtojamus apskates objektus. Kopumā taka ir 14 kilometrus gara, bet ir iespējams izvēlēties īsāku maršrutu.


Tālāk devāmies uz Mīlestības saliņu. Tā ir romantiska sala Rīgā. Mīlestības saliņas platība ir aptuveni 0,6 km². Tā atrodas Daugavas kreisajā krastā. Sala sāka veidoties 19. gadsimta otrajā pusē. Uz salas ilgstošu laiku mitinājās vairākas putnu sugas.Par šo salu ir viena romantiska leģenda- sala savu nosaukumu ir ieguvusi pateicoties tam, ka uz salas viss bija pa pāriem, koki, akmeņi, putni, viss uz salas vēstīja par mīlestību.


Vēl viena vieta vēsta par patiesu mīlestību. Pāvilostā aug interesants divžuburu koks, ko sauc par Mīlestības priedi. Daudzu gadu garumā tieši zem šīs priedes iemīlējušies cilvēki meklēja divvientulību. Šis koks simbolizē mīlestību, uzticību un laimi ģimenes dzīvē. Uz šejieni savā kāzu dienā brauc daudzi jaunlaulātie, lai viņu kopdzīve izdotos veiksmīga un mīlestības pilna.


Tālāk devāmies apskatīt lielu laukakmeni, kas simbolizē rakstnieka Janševskis romānā traģisko Kursas Līziņas nāvi. Tā kā tas ir skumjš, bet romantisks mīlas stāsts laukakmens ir ieguvis Mīlestības akmens nosaukumu. Mīlestības akmens Kuldīgā ir vieta kur iemīlējušies nāk, lai zvērētu viens otram palikt kopā līdz nāve viņus šķirs. Tie, kas vēl gaida savu īsto mīlestību, iet ap Mīlestības akmeni divas reizes apkārt saules virzienā un klusi vēlas, lai mīlestība beidzot atnāk arī viņu dzīvēs. Ja to izdara un nevienam nestāsta par savu vēlmi, tad tā noteikti piepildīsies.


Vēl viena vieta, ka veltīta nelaimīgai mīlestībai ir Mīlestības kalns un Mīlas avotiņš. Kad jaunais poļu virsnieks iemīlējās grāfa meitā, grāfs viņu noraidīja. Izmisumā jaunais virsnieks nošāvās. Viņš tika apglabāts uzkalnā, tas pēc notikuma ir ieguvis Mīlestības kalna nosaukumu. Nākamajā rītā pēc bērēm ļaudis ieraudzīja, ka no kalna sācis tecēt avots. Pietam stāsta, ka tas, kurš Jāņu naktī kopā ar savu mīļoto padzersies no šī avota, būs laimīgs un mīlēts līdz mūža beigām un neviens un nekas nevarēs viņus šķirt. Jo tieši to bija vēlējies jaunais virsnieks un grāfa meita.


Un ja jau ekskursija ir veltīta mīlestībai, nevar aizmirst par kāzām, tāpēc devāmies apskatīt arī Kāzu muzeju. Kāzu muzejs atrodas senā lauku sētā. Muzejā ir apskatāma visdažādākā kāzu atribūtika. Muzeju apmeklē gan tūristi gan jaunlaulātie ar saviem viesiem. Te iespējams nogaršot sirsniņmaizītes un sirsniņkonfektes un iemalkot svētku šampānieti. Tā teikt lielisks nobeigums lieliskai mīlestības pilnai ekskursijai.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!