Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam (Laivas 11 km)

Reizes skatīts: 9857
Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam (Laivas 11 km)
Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam (Laivas 11 km)
Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam (Laivas 11 km)
Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam (Laivas 11 km)
Karte

Apraksts


Pildas (Isnaudas, Ilžas) upe- no Pildas ezera līdz Ludzas pilskalnam.

Kopgarums ~ 12 km.

Maršruta garums atbilst 1 dienas braucienam, nav tehniski sarežģīts un piemērots visām braucēju kategorijām.
Ceļojums uzsākams ~ 1 km lejpus upes iztekas no 338 ha lielā Pildas ezera, kur upi šķērso neliels lauku ceļš. Tepat, upes labajā krastā aiz tilta atrodas viesu māja „Aizupmājas” (tālr. +371 26525785), pie kuras viesmīlīgajiem saimniekiem var aizrunāt naktsmītnes, kā arī atstāt savu autotransportu uz brauciena laiku.
Upe sākuma posmā ir 10-15 m plata un pietiekami dziļa, bez šaubām gadīsies arī pa kādam bebru nogāztam kārklam vai alksnim. Nobraucot ~ 3-4 km, gultne kļūst akmeņaināka, bet tuvojoties bijušajām Meļņiku dzirnavām, arī dziļāka. Te joprojām upē ir saglabājušies vecā aizsprosta fragmenti, tādēļ laivotājiem jāuzmanās. Tālāk pēc ~ 2 km upi šķērso Ludzas-Zilupes šosejas tilts, šajā posmā Pilda ir 6-8 m plata, tās krasti bagātīgi noauguši ar krūmu puduriem, bet straume ir dziļa un mierīga, jo tuvojas ieteka Lielajā Ludzas ezerā. Pirms tā, upi šķērso dzelzceļa līnijas tilts, aiz kura jau saskatāms ezers. Iebraucot Lielajā Ludzas ezerā (892 ha), jādodas Z-ZR virzienā, turoties gar kreiso krastu.
Taisni pretī ~ 1,5 km attālumā, ezera labajā krastā slejas � alupinku Ķīšu kalns, ko sauc arī par Krasnij Gorodok jeb Ivana Bargā pilskalnu, jo no senā pilskalna krievu karapulki apšaudīja Ludzas pili. No pilskalna paveras jauks skats uz apkārtni un Lielo Ludzas ezeru, kā arī uz pretējā krastā atrodošos Ludzas pilsētu, Odu kalnu un majestātiskajām Livonijas ordeņa pilsdrupām. Visapkārt ezeram –vairāki pilskalni un senās dzīves vietas-apmetnes.
Nesteidzīgi braucot gar ezera R krastu, no laivas var pavērot Ludzas pilsētas dzīvi, vēl labāk tas veiksies, pēc vēlēšanās, iebraucot pa ~ 150 m garo savienotājkanālu Mazajā Ludzas ezerā, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Ludzas pilskalna pakājē brauciens arī pabeidzams, jo tā ir gana ērta vieta piebraukšanai ar transportu, un ērtai izkāpšanai.
Tad var arī uzkāpt Pilskalnā un apskatīt 1399.gadā celtās Livonijas pils drupas, Baznīckalnā esošo Karņicka kapelu, Zvanu torni, Māras zemes karalienes statuju, iegriezties Ludzas katoļu baznīcā, lai redzētu mūsdienu sakrālās mākslas pieminekļus- Jāņa Bārdas Krustaceļa gleznas un jaunā ludzānieša Andra Misāna atjaunotos sienu gleznojumus baznīcā. Turpat netālu ir lieliskas apmeklējuma vietas- Ludzas Novadpētniecības muzejs ar 1812. gada kara ģenerāļa Jakova Kuļņeva ekspozīciju un 19.gs. ēkām brīvdabas nodaļā, kā arī Ludzas amatnieku centru, kur paši var ne vien izzināt Latgales amatniecības noslēpumus, bet arī pašiem mēģināt ko uzveidot.

Tuvāka informācijas mājas lapā- www.ludza.lv vai http://turisms.ludza.lv
Ludzas TIC: Baznīcas 42, Ludzā, t. +371 65707203, +371 29467925
e-pasti: tic@ludza.lv , ligakondrate@inbox.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Ludzas (bij.Ludzas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 65707203
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!