Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsis kultūras un aktīvās atpūtas baudītājiem decembrī piedāvā

03.12.2010

Šogad decembris Cēsīs ir iesācies bagātīgi - ne tikai ar sniegu un salu, bet arī ar kultūras un sporta aktivitātēm lieliem un maziem. Atklāta slēpošanas sezona, tapusi jauna slidotava gandrīz pilsētas centrā, izstrādātas svētku programmas ar radošajām darbnīcām, koncertiem bērniem un ģimenēm, speciāli gadumijas piedāvājumi uzņēmējiem.


Foto: Daiga Janševska

Līdz ar pirmo sniegu atvērts pirmajam nobraucienam slēpošanas un aktīvās atpūtas parks Ozolkalns un atpūtas bāze „Žagarkalns”. Iespēja izbaudīt aizraujošas sajūtas braucot ar kalnu kamaniņām, slēpēm vai snovborda dēli dažāda garuma un grūtību trasēs.

Jaunums ir tikko izveidotā Cēsu Alus slidotava, kas atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā! Sadarbojoties pašvaldības aģentūrai "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" ar "Aktīvā tūrisma centru Eži" un pateicoties A/S "Cēsu Alus" atbalstam, pašā Cēsu jaunās pils piekājē - Pils laukumā, ir tapusi dabīgā ledus slidotava. Šogad slidotava ir kļuvusi interesanta gan ar savu novietojumu - pils laukuma zālājā, mazliet ieslīpā vietā, gan ar to, ka slidotavas centrā atrodas koks, kuram varēs slidot apkārt.

Vēl aktīvās atpūtas cienītājiem plānots izveidot slēpošanas trasi Cēsu Pils dārzā, kur mierīgi un rimti kopā ar slēpošanu varēs izbaudīt gleznaino dārza ainavu ar pili.

Pēc labi pavadītas dienas slēpojot vai slidojot, vakaros, nedēļas nogalēs Cēsīs skanēs jau Ziemassvētku ieskaņas pasākumi, kas šogad būs patiešām bagātīgi un daudzveidīgi.

Ģimenes ar bērniem un skolēni laipni aicināti būs apmeklēt radošās darbnīcas Cēsu Jaunajā pilī, kurās iespēja būs izgatavot Ziemassvētku rotājumus, uzzināt ko jaunu par veselību un skaistumkopšanu. Savukārt vecāko klašu skolēni ziemas brīvdienas aicināti pavadīt muzejā - viduslaiku gaisotnē, apgūstot tā laika manieres, deju soļus un par pagatavojot tērpu. Paši mazākie kopā ar vecākiem varēs apmeklēt muzikālu pasaku koncertu, leļļu uzvedumu mazajiem, svētku egles Izstāžu namā un CATA Kultūras namā.

Koncertus Cēsīs Ziemassvētkos atveduši arī dažādu televīzijas šovu dalībnieki: ugunīgie Riči, dziedošās ģimenes. Savukārt nopietnās mūzikas mīļotājiem iespēja baudīt – Jāņa Lūsēna, Sergeja Jēgera, Ingusa Pētersona, Kristīnes Balanas sniegumu koncertos CATA Kultūras namā, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un Cēsu 2.pamatskolā.

Raugoties kā mūzikā, dejā vai dziesmā izpaužas mūsu bērni ir visaizkustinošāk. Jaunu deju uzvedumu „Dvēseles bite” sagatavojis tautas deju kolektīvs „Randiņš”, ar svētku koncertu pārsteigs arī deju kolektīvi „Raitais solis, „Kande”. A.Kalniņa mūzikas vidusskolas audzēkņu, Cēsu 1.pamatskolas skolēnu un Cēsu Valsts ģimnāzijas mūzikas sniegumu varēs dzirdēt vairākos koncertos Cēsu Sv. baznīcā.

Gaišus un saticīgus Ziemassvētkus vēlot, aicinām ikvienu, mirkli atrast laiku lai kopā to pavadītu ar sev tuvajiem un mīļajiem.

Sīkāk par pasākumiem un aktivitātēm Cēsu novadā www.cesis.lv vai Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9), tālr.28318318,64121815, e – pasts: info@cesis.lv
 

Komentārs par rakstu: Cēsis kultūras un aktīvās atpūtas baudītājiem decembrī piedāvā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!