Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstādes "Desmit liecinieki" atklāšana

06.12.2010

12. decembrī 12:00 Durbes pilī (Tukumā, M.Parka 7) notiks Tukuma muzeja tradicionālais gada noslēguma pasākums "Zelta svētdiena". Šogad pasākuma ietvaros notiks izstādes „Desmit liecinieki" atklāšana. Tā ir izstāde par Latvijas piļu interjeru no 19. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam.

Izstāde „Desmit liecinieki" veidota kā atgādinājums par Latvijas muižu kultūras kādreizējo spožumu, apliecinājums - par klasisko mākslas vērtību nezūdošo lomu mūsdienās, rosinājums - domāt par muižu kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, jo pēdējo nepilnu simts gadu laikā Latvija ir zaudējusi milzīgu skaitu nozīmīgu muižu arhitektūras pieminekļu, bet piļu un kungu māju interjeri skatāmi tikai senos fotoattēlos un retos zīmējumos.

 


Latvijas muižu kultūrvēsturiskais mantojums ir viens no tiem Latvijas kultūras slāņiem, ar kuru var pamatoti lepoties, jo muižu ansambļu arhitektūra un tajos integrētās mākslas vērtības jau 18.-19. gadsimtā neatpalika no daudzu citu Eiropas valstu aristokrātiskās kultūras aktualitātēm. Savās spožākajās izpausmēs šajā sfērā atrodamas pat Eiropas līmenī pamanāmas un atzīmējamas parādības.
Izstādē "Desmit liecinieki" eksponētie mākslas darbi, mēbeles un lietišķās mākslas priekšmeti, kas cauri laikmetu kolīzijām ir saglabājušās līdz mūsdienām, atradušies dažādās Latvijas muižu pilīs un kungu mājās - Aizupē, Ēdolē, Jaunaucē, Jaungulbene, Mežotnē, Paltmalē, Pastendē, Ozolu muižā un Zaļā muižā no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rundāles pils muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Cēsu vēstures un mākslas muzeja, Tukuma muzeja un privātām kolekcijām.

 


Apskatāms arī bagātīgs ilustratīvais materiāls – piļu interjeru fotogrāfijas, kas uzņemtas 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumam. Fotomateriāls atlasīts Herdera institūta Mārburgā (Vācija) foto arhīvā, Filipa universitātes Mārburgā Mākslas vēstures institūta fotoarhīvā "Bildarchiv Foto Marburg", kā arī Rundāles pils muzejā, Latvijas Nacionālā vēstures muzejā, Jēkabpils vēstures muzejā, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Pieminekļu dokumentācijas centrā. Papildus sniegts ieskats arī katras muižas vēsturē, informācija par tās īpašniekiem un ziņas par pils interjeru vēsturi.
Izstādes atklāšanas dienā tās autore mākslas zinātniece Ina Līne stāstīs par ekspozīcijas tapšanas gaitu un eksponētajiem mākslas priekšmetiem.

 


Muzikālajā daļā kamermūzikas koncertu sniegs Latviešu mūzikas balvas laureāts Uģis Krišjānis un "Spēlmaņu nakts 2009" balvas "Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē" nominants, komponists, dziesminieks un multi instrumentālists Jēkabs Nīmanis. Programmā izskanēs 19. un 20. gadsimta mijas Eiropas un latviešu komponistu mūzika.
Ieeja pasākumā bez maksas. Plašāka informācija pa tālr. 63122633, 26305946 (Daiga Šmitenberga).
Izstāde "Desmit liecinieki" apskatāma Durbes pilī (M.Parka 7, Tukumā) līdz 2011. gada 4. decembrim. Izstāde veidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 

Darba laiks: O.-S. 10.00-17.00; Sv. 11.00-16.00. Biļešu cenas: pirmsskolas vecuma bērniem Ls 0.00; skolēniem un studentiem Ls 0.50; pensionāriem un invalīdiem Ls 1.00; pieaugušajiem Ls 1.50. Apmeklētājiem ar speciālajām vajadzībām Durbes pilī darbojas pacēlājs un aprīkotas labierīcības.
 

Komentārs par rakstu: Izstādes "Desmit liecinieki" atklāšana

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!