Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sarunas par neko... un par Rīgu gaišreģa mājā

07.12.2010

Sestdien, 18. decembrī ir iespēja pavadīt omulīgu sestdienas pēcpusdienu leģendārā gaišreģa un fotogrāfa Eižena Finka mājā Maskavas forštatē, lai kopā ar privātvēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu atraktīvā diskusijā parunātu par neko... un par visu: fakti, foto, elementi, reklāma, ikdienas dzīve - Rīga toreiz.

Malkojot tēju varēs klausīties aizrautīgā kompetentā vēsturnieka stāstījumā par Rīgas namiem, tās iedzīvotājiem, dekoratīviem elementiem, kas rotā namu fasādes, ko visu papildinās vēsturiskas fotogrāfijas, varēs uzzināt, ko pirka, pārdeva un reklamēja toreiz... Mēs noteikti neizrunāsim visu Rīgas vēsturi hronoloģiskā secībā ar tradicionalajām atbildēm uz ‘Kas? Kur? Kad?’ par to, ko mācāmies vēstures stundās. Tas arī nebūs vēsturnieka monologs. Šoreiz mūsu uzdevums ir cits: atklāt Rīgas „rozīnītes” atraktīvā diskusijā. Tā būs virtuāla ekskursija, kurā nesaldēsim degunus Rīgas ielu labirintos, bet klejosim netkarīgi no attālumiem.

Voldemārs Einebaums ir raidījuma "Ielas garumā" pieaicinātais vēsturnieks - ārkārtīgi kompetents gids, kurš vadījis jau veselu ekskursiju ciklu pa dažādām Rīgas ielām, atklājot ekskursiju dalībniekiem neticamus stāstus un parādot citu Rīgu. -Ir tik daudz jau it kā zināmu un pierastu vietu, par ko patiesībā nezinām neko. Rīga ir pilna ar stāstiem, tāpēc ir vērts satikt vēsturnieku un ieraudzīt pilnīgi citu Rīgas seju ne tikai stāstos, bet arī citur nepieejamos fotomateriālos. Eižena Finka māja ir īstā vieta, kur atklāt Rīgas noslēpumus un iepazīt vēsturi – 19gs. otrajā pusē celtā mājā, kurā joprojām mīt tā fotogrāfa gars, kuru mēdz dēvēt par latviešu Nostradamu. Tikšanās tiek rīkota arī kā šī gada noslēgums pastaigām pa Rīgas ielām kopā ar vēsturnieku, bet arī nākamais gads sola nest jaunus pārsteigumus zinošajiem un zinātkārajiem rīdziniekiem un Rīgas viesiem. Atraktīvā diskusijā pie tējas tases atklāsim, ka tas, ko redzam un iedomājamies var izrādīties kaut kas pilnīgi pretējs, piemēram, trīsdesmito gadu reklāma Rīgā – vai saprotam un spējam uztvert?

Dalības maksa ir 5Ls, pensionāriem 4.50Ls, taču jāpiesakās laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv. Papildus informācijai par citām ekskursijām. pastaigām un sarunu vakariem var ieskatīties www.jaunirakursi.lv, jo „Jauni Rakursi” sola neapstāties pie tradicionālajiem maršrutiem un virzieniem, bet turpināt meklēt ko jaunu.

Komentārs par rakstu: Sarunas par neko... un par Rīgu gaišreģa mājā

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!