Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ziemas saulgriežu pasākums

10.12.2010

„Visi sīki žagariņi sidrabiņu vizināja” ir Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pasākums, kas apvieno patīkamo ar lietderīgo – Ziemassvētku dāvanu iegādi ar pastaigu piesnigušā un izgaismotā parkā, baudot folkloras kopu priekšnesumus, vizinoties zirga vilktās kamanās un malkojot karstu tēju pie ugunskura.
Lai Ziemassvētku laiks nekļūtu par iepirkšanās drudzi, Brīvdabas muzejs piedāvā alternatīvu dāvanu iegādei, padarot iepirkšanos par patīkamu piedzīvojumu un tradicionālās kultūras iepazīšanas veidu. Bez iespējas iegādāties jau gatavas dāvanas un kārumus svētku galdam. apmeklētajiem būs iespēja pašu rokām pagatavot dāvanas saviem mīļajiem – sveces, ziepes, puzurus, piparkūkas, paštaisītas atklātnītes
 

2010. gada 19. decembris ,sākot no plkst. 12.00 līdztekus amatniecības un Latvijā ražotu pārtikas preču tirdzniecībai, apmeklētāji varēs baudīt folkloras kopu koncertus un līdzdarboties spēlēs un rotaļās. No sētas uz sētu tiks vilkts bluķis, un veiktas citas svētku tradīcijas.
Iestājoties tumšākam laikam romantiskākie apmeklētāji varēs iepazīt piesnigušo muzeju vizinoties zirga vilktās kamanās, un vakara tumsai nolaižoties pār muzeju, baudīt gaismas spēles sniegā. Lai ziemas prieku baudītāji nesaslimtu, apmeklētāji varēs sildīties pie ugunskura un dzert bezmaksas tēju.
Priedes krogā un Izstāžu zālē apmeklētāji varēs cept piparkūkas, liet sveces, vārīt ziepes, pīt puzurus, izgatavot apsveikumu kartītes.
Atbilstošu laika apstākļu gadījumā Brīvdabas muzejā darbosies ledus lēze un tiks uzbūvēti sniega cietokšņi un labirinti.
Pasākuma norises.
12 :00 – 17:00 Ziemassvētku tirdziņš un radošās dāvanu darbnīcas ( sveču liešana, puzuru darināšana, atklātnīšu veidošana, piparkūku cepšana, apzīmēšana, ziepju vārīšana, bizīšu pīšana).
12:00 – 17:00 – Amatnieku demonstrējumi, uzstājas folkloras kopa „Saulgrieži”
14:00 – 16:00 - Bluķa vilkšana ar masku gājienu no galvenajiem vārtiem līdz Kurzemes sētai kopa ar folkloras kopu „Rija”
14:15 – 15:00 – Rotaļas, dziesmas, spēles Kurzemes sētā vada folkloras kopa „Rija”. Kurzemes mājā puzuru un eglīšu rotājumu radošā darbnīca.
14:00 – 16:00 – Laimes liešana Mērsraga smēdē.
15:15- 16:00 – Rotaļas ,dziesmas, spēles Vidzemes sētā vada folkloras kopa „Milzkalnieki” . Slietenī – karsta tēja.
16:00- 16:30 – Bluķa dedzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopām „Milzkalnieki” un „Rija”.
16:00 – 21:00 - Iedegas muzeja dekoratīvais apgaismojums. Ziemas pastaigu taka.

Kristīne Dzedule
LEBM informācijas un izglītības nodaļa
www.brivdabasmuzejs.lv

Komentārs par rakstu: Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ziemas saulgriežu pasākums

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!