Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Livonijas ordeņa pils receptes pret garlaicību

17.12.2010

Ikdienas steigā nerodas idejas, kā sarīkot neikdienišķu svētku pasākumu kopā ar kolēģiem, studiju biedriem vai draugiem? Ventspils muzejam šādam gadījumam ir vairākas receptes.

Livonijas ordeņa pilī vēl var apmeklēt pirmssvētku radošo darbnīcu Mana kurpīte, kurā varēs apgleznot savas vecās kurpītes, dodot tām jaunu dzīvi. Kad vecās kurpītes būs pārburtas, tās varēs arī kādam uzdāvināt. Šajā darbnīcā var radīt arī gluži jaunas – papīra kurpes, ko ielikt zaros pils eglei vai eglītei savās mājās vai darbā, vai citur.
Pieteikšanās pie muzeja pedagoga Ilvas Buntikas pa tālr. 29590093, kā arī jāsaskaņo līdzņemamie materiāli. Maksa par muzejpedagoģisko nodarbību Ls 7,70.
Pilskrogs Melnais Sivēns, sadarbībā ar Ventspils muzeju, piedāvā Krēslas stundu Livonijas ordeņa pilī. Nakts viesus gaidīs iekurts pavards, karsts dzēriens, viduslaiku tērps un izklaide viduslaiku noskaņā īstos pils mūros. Ar pils nakts dzīvi un arī iespēju iejusties 14.gs. noskaņās krēslas stundu mīļotājus iepazīstinās pils dāmas, kuru vēstures zināšanas ir ar garantiju. Šajā stundā varēs uzzināt kādi bija septiņi nāves grēki, kādi bija tā laika sodi, kāda bija pareiza un nepareiza uzvedība, varēs spēlēt kauliņu spēli, kāds varēs kļūt par komturu, un varbūt kāds pils tumsā piedzīvos savu personīgo atklāsmi – kļūt par ordeņa brāli vai tomēr dzīvot laicīgo mūsdienu dzīvi.
Krēslas stundas iespējamie norises laiki ir no plkst. 18-22. Pasākuma ilgums aptuveni 1 stundu, izmaksas 10 personām – Ls 30, par katru nākamo personu (līdz 15 personām vienā grupā), jāpiemaksā Ls 3. Krēslas stunda pilī jāpiesaka trīs darbadienas iepriekš pa tālr. 63607024. Tuvāka informācija par iespējamo karstā dzēriena variāciju, samaksu, personu skaitu grupā utml., arī pa minēto tālruni.
Ventspilniekus, kuri vēlas iepazīt savu pilsētu vēl tuvāk un nebiedē sals, kurš var iekniebt, staigājot pa Pils ielu, var piedalīties muzejpedagoģiskā programmā Pastaiga pa Pils ielu, kuras noslēgumā Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē apskatāma krāšņa un faktiem bagāta izstāde Pils iela pirms 100 gadiem. Un vēl pie šī komplekta pieder 1913.gadā pirmās Latvijas teritorijā uzņemtās mākslas filmas Kur taisnība? noskatīšanās un muzeja vadošā pētnieka norādes, kuri kadri tajā ir filmēti Ventspilī.
Pieteikšanās pie muzeja pedagoga Ilvas Buntikas pa tālr. 29590093. Maksa par muzejpedagoģisko nodarbību Ls 7,70. Ja pastaigā pa Pils ielu vēlaties ņemt līdz groziņu ar pīrāgiem, vaicājiet pēc siltas tējas pie pils pavarda.
Un vēl, ir vērts zināt, ka Livonijas ordeņa pils šobrīd ir īpaši skaista, jo galerijās var sastapt rakstnieces, mākslinieces, zinātnieces, kosmonautes, karalienes un prezidentes – visas Edītes Pauls – Vīgneres mākslas darbos no dažādiem materiāliem.
Ventspils muzejs

Komentārs par rakstu: Livonijas ordeņa pils receptes pret garlaicību

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!