Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Karostas cietuma jaunumi martā

21.03.2017

Karostas cietums iekļauts “10 neparastāko viesnīcu, kur pavadīt aizraujošas brīvdienas Eiropā, sarakstā”.

Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā Karostas cietumā tiks demonstrēta režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Kur palika Tēvi”.

 

Karostas cietums iekļauts “10 neparastāko viesnīcu, kur pavadīt aizraujošas brīvdienas Eirpopā, sarakstā” (10 Unusual Hotels for Exciting Holidays in Europe). Šādu sarakstu izveidojis portals 10things, kas apvieno vietējo ekskpertu ieteikumus, kur un kā labāk atpūsties Eiropas lielākajās pilsētās. Visu 10 viesnīcu sarakstu var apskatīt šeit https://get10things.com/blog/10-unusual-hotels-exiciting-holidays-europe/

Sarakstā iekļautās viesnīcas – gulta zem klajas debess krāšņā dabas ainavā, viesnīca bākā, naktsmītne celtnī ar pilsētas panorāmu, stiklotas iglū teltis, no kurām vērot ziemeļblāzmu, vienkāršas mājiņas kokos un Karostas cietums – sniedz iedvesmu ceļojumiem un biznesa idejām.

 

 

25.martā, Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā, pl.16 Karostas cietumā tiks demonstrēta režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Kur palika Tēvi” (garums – 72 minūtes). Ieejas maksa 1 eiro.

Par filmu: 1941. gada 14. jūnijā deportācijā cieta 15425 Latvijas iedzīvotāji (latvieši, ebreji, krievi, poļi), tajā skaitā 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Izsūtīšanas laikā vīriešus atšķīra no ģimenēm un aizdzina uz Gulaga nometnēm, kur daudziem piesprieda augstāko soda mēru, bet citus sodīja ar ieslodzījumu nometnēs.

1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni savus tēvus nav redzējuši, savās atmiņās viņi stāsta: „Tēvu pēdējo reizi redzēju stacijā. Viņo nobendēja Vjatlagā. No lielās dzimtas esmu palicis viens. Es varētu piedot par sevi. Bet par māti un tēvu –nekad.“

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=hQfSU-WrSoY

 

Monta Krafte

Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

 

 

Komentārs par rakstu: Karostas cietuma jaunumi martā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!