Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kārsavā taps tūrisma un amatniecības centrs „Līču mājas”

30.03.2017

Kārsavas novada pašvaldība kopš 2015. gada strādā pie ēkas Vienības ielā 64 pārbūves projekta. Ēku ir plānots pārvērst par tūrisma un amatniecības centru, kurā atradīsies Kārsavas novada muzejs, izstāžu zāle, tūrisma informācijas centrs, telpas vietējiem amatniekiem un mājražotājiem un iedzīvotāju jaunrades telpas.

2015. gada 15. aprīlī tika izsludināts iepirkums uz būvniecības ieceres tehniskā projekta  izstrādi  un autoruzraudzību ēkas pārbūvei. Konkursā savus piedāvājumus iesniedza 6 pretendenti, no kuriem uzvarēja SIA “BM-projekts”. Tālāk ar uzņēmumu tika noslēgts līgums par 12 039,50 eiro tehniskā projekta izstrādei un autoruzraudzībai pie tūrisma un amatniecības centra pārbūves.

Pēc pusgada darba tika pabeigts un nodots tehniskais projekts. Tā izstrādes gaitā tika ietverta arī ēkas vēsturiskā izpēte, kuras rezultātā tika noskaidrots ēkas sākotnējais nosaukums “Līču mājas”, kas turpmāk arī būs tūrisma un amatniecības centra oficiālais apzīmējums.

 

Lai realizētu projekta ieceri, tika meklēti piemērotākie finanšu avoti un 2016. gada otrajā pusē tika nolemts sniegt projektu Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā. Sadarbībā ar Baltinavas novadu un Ivjes rajonu Baltkrievijā tika sagatavots un aizvadītā gada decembrī iesniegts projekts “Aktīvas un ilgtspējīgas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas vides radīšana Ivjes, Baltinavas un Kārsavas novados”, kura kopsumma sasniedz 1 miljonu eiro.

Pie projekta sagatavošanas tika piesaistīti eksperti no  SIA “Investīciju Risinājumu Birojs”, ar kuriem tika noslēgts līgums par projekta sagatavošanu 2722.50 eiro apmērā. Kopprojekts ir pozitīvi novērtēts divās kārtās- administratīvajā un atbilstības pārbaudē un tiek virzīts pēdējam posmam- kvalitātes novērtējumam, kura rezultāti varētu tikt publiski paziņoti līdz augusta mēnesim.

 

Paralēli norit darbs pie tā, lai tūrisma un amatniecības centra „Līču mājas” telpas piepildītu ar Kārsavas novada stāstu un radītu muzeju, kas ne tikai informē, bet arī iesaista novada iedzīvotājus un apmeklētājus izpētes un radīšanas procesā. Šajā etapā pašvaldības komandai ir pievienojusies Ineta Zelča Sīmansone, kas ir cēlusies no Kārsavas, Latvijā pazīstama muzeoloģe un domnīcas Creative museum vadītāja. Līdz šim ir izstrādāta koncepcija Kārsavas novada muzeja izveidei un izkristalizētas tēmas pētījumiem, uz kuru bāzes tiks veidotas muzeja ekspozīcijas.

Šis projekts ir viena no Kārsavas novada pašvaldības ilgtermiņa prioritātēm, lai veicinātu Kārsavas novada atpazīstamību, uzņēmējdarbības attīstību, labklājību un, galvenokārt, Kārsavas novada vēstures un cilvēku likteņu stāstu saglabāšanu.

 

Inga Bernāne

Kārsavas novada tūrisma organizatore

 

 

 

Komentārs par rakstu: Kārsavā taps tūrisma un amatniecības centrs „Līču mājas”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!