Ceturtdiena, 29. Oktobris, 2020
Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daba mostas Kurzemē – dodieties skatīt un baudīt!

17.04.2017

Pavasaris, kad mostas visa dzīvā daba, ir īstais laiks, lai sāktu apceļot Kurzemes skaistākās vietas.

Kurzemes tūrisma asociācija no 1. marta līdz 31. oktobrim aicina piedalīties akcijā “Apceļo Kurzemi”, viesojoties 35 diženās Kurzemes vietās, lai atpūstos, redzētu, baudītu un izmēģinātu ko jaunu. Aicinām apmeklēt Jāņa Čakstes laukumu Liepājā, lavandu saimniecību “Zoovilla” Grobiņas novadā, Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” Aizputes novadā un Minizoo “Buki” Ventspils novadā. Apskates vērta ir 1875. gadā celtā Mērsraga bāka, “Laumas” atpūtas parks Talsu novadā un daudzas citas vietas. Par akciju “Apceļo Kurzemi” uzziniet www.kurzeme.lv.

 

Īpaši skaista pavasarī ir dabas un izziņas taka „Viesatas upesloki” Tukuma novadā. Izstaigājot gleznainās Viesatas upes dabas taku, būs iespēja apskatīt upes stāvkrastus, 200 gadus vecu priedi, brūno avotiņu, cūku vannu, bebru māju, melnalkšņu audzi, dižbērzu un Spuņņakmeni.

Savukārt Engures ezera dabas parkā sastopami reti augi, putni un dzīvnieki. Engures ezera dabas parkā konstatēti 23 biotopi un 44 Eiropā apdraudētas putnu sugas. Šeit aug 40 Latvijā retas un Sarkanajā grāmatā ierakstītas augu sugas. Dabas parkā ir ierīkoti aploki vairāk nekā 100 ha platībā, kuros ganās gan Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirnes liellopi, kā arī Polijas Koniku šķirnes zirgi.

 

Gada sākumā Jaunmoku pilī durvis vērusi atjaunotā un papildinātā Meža muzeja ekspozīcija, kas aicināt aicina ielūkoties meža noslēpumos!

Aizraujoša laika pavadīšana garantēta atpūtas kompleksā „Sveikuļi” pie Jumpravas ezera, kur tiek piedāvāta aktīva darbošanās labirinta vārdu spēlē vai orientēšanās labirintā. Vēl “Sveikuļos” iespējams atraktīvā veidā iepazīt Latvijas pilsētas, ezerus, upes un kalnus. To piedāvā aktīvā erudīcijas spēle „Pazīsti Latviju?”, kura izvietota īpašā 3200 kvadrātmetru lielā spēles laukumā brīvā dabā.

Ja ilgojaties mieru un klusumu, tad dabas mošanos aicinām izbaudīt, pastaigājoties pa mierpilno Cieceres dabas taku, kas vijas gar Cieceres upes lokiem. Cieceres upe 6 km garumā vijas cauri Saldus pilsētai.

Agrāk slēgtā zona Liepājā, ir pārveidota par pastaigu promenādi, kurā Liepājas laiku skaita dzintara pulkstenis. Tas ir veidots no ~ 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003. gadā notikušajā akcijā “Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā”. Gājēju celiņa – laipas – virsotnē paveras skats uz ostas piestātnēm ar kuģīšiem, jahtām un strūklaku.

 

Pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem iesakām apmeklēt Cīravas Mežaparku, kur pērn izveidota pastaigu taka ar soliņiem un tiltiņiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam upes līkumus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes. Dabu var vērot divos skatu torņos, bet aktīvās atpūtas cienītājiem patiks lielo trošu tilts, kāpšanas sienas, šūpoles, “Bebru takas” aktivitātes un piedzīvojums atraktīvajā "Tarzānā".

Dodieties safari izbraucienā un foto medībās, kuras piedāvā “Daba Laba” Ventspils novada Ances pagasta “Krastiņos”.

Velobraukšanas cienītājiem piemērots būs brauciens apkārt Būšnieku ezeram Ventspilī, kur izveidots maršruts ar ērtiem veloceliņiem un skaistiem skatiem uz ezeru un Staldzenes stāvkrastu. Pie Būšnieku ezera atpūtu iecienījušas gan ģimenes, gan makšķernieki un sērfotāji. Te ir labiekārtotas piknika vietas, laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas. Katru pavasari skriešanas cienītāji veic skrējienu apkārt ezeram.

 

Mērsragā varat doties pa seno kuģotāju ceļu un ekspedīcijā uz Svētmeitas akmeni, bet Kandavā, Kuršu pilskalnā, 28. maijā notiks “Trakais brauciens”, kurā dalībnieki piedalās ar neordināriem spēkratiem, tērpjas izaicinošos kostīmos un humoristiskiem izgājieniem mēģina piesaistīt maksimālu skatītāju uzmanību.

Gleznainā Kurzemes pērle Kuldīga iepriecinās ar Eiropā platāko ūdenskritumu Ventas rumbu, kur pavasarī saulē zaigojošām mugurām, spītējot spēcīgajai straumei, lec vimbas. Pa teju kā atjaunotajām koka laipām no rumbas gar Ventas krasu vai aiziet līdz Zilā karoga pludmalei – Mārtiņsalas peldvietai, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz majestātisko seno ķieģeļu velvju tiltu pār Ventu. Senākajā Kuldīgas daļā, bijušās ordeņa pils vietā izkopts skaists pilsētas dārzs – atjaunota ūdenskrātuve ar strūklaku, izveidoti gājēju celiņi, izbūvēta lapene un skatu laukumi. Parkā izvietotas 22 tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras. Baudiet nesteidzīgu atpūtu pa romantiskajām Kuldīgas pilsētas ielām, kurās krāšņi zied pavasara vēstneses – atraitnītes!

 

Kuldīgas novada Turlavas pagasta “Baļļās” esat aicināti vērot bišu mošanos. Saimniecība nodarbojas ar biškopību jau 23 gadu garumā. Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja ielūkoties bišu dzīvē, lieliski atpūsties pie “Baļļu” ugunskura un relaksēties medus pirtī.

Apmeklējot Kuldīgas novadu, aicinām apmeklēt arī unikālās Riežupes Smilšu alas Rumbas pagastā, “Līvu” dziesmu ielu, kas atrodas Kabiles pagastā, atpūtas un mācību parkā “Ozolu biotops”, un izmantot arī piedāvātās laivošanas iespējas pa Latvijas skaistākajām upēm.

 

Aija Neilande

Kurzemes tūrisma asociācija

Komentārs par rakstu: Daba mostas Kurzemē – dodieties skatīt un baudīt!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!