Ceturtdiena, 29. Oktobris, 2020
Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs 1.maijā atklāj vasaras sezonu

28.04.2017

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta Vasaras sezona. Šajā dienā tiks atzīmēta 80 gadadiena, kopš muzejā tika atklāts 18.gs. beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss. 

Svinības sāksies 13:00 Zemgales zemnieka sētā. Par godu 80 gadu jubilejai tiks stādītas ābeles, kas ir neiztrūkstoša Zemgales sētas sastāvdaļa. Pasākumu kuplinās bērnu deju grupa “Kadiķītis” un folkloras kopa “Tarkšķi”. Savas prasmes rādīs koka karošu meistars, savukārt bērnus iepriecinās tautastērpos tērptu papīra lellīšu darbnīca.

Tā kā Zemgales vēsture saistās ar Napoleona karapulkiem, kuri 1812. gadā šķērsoja šī novada teritoriju, pie Zemgales sētas tiks izveidota 1812. gada armijas lauka nometne, ko apdzīvos karavīri, kas tērpušies šī laika kostīmos.

Muzeja Priedes krogs apmeklētājus cienās ar īstu Zemgales putru, kas vārīta lielā katlā uz ugunskura.

Līdz ar vasaras sezonas sākšanos, apmeklētājiem būs atvērtas teju visas muzeja ekspozīcijā esošās ēkas.

Šīs sezonas jaunums - regulārai apskatei apmeklētājiem tiks atvērta restaurētā Liepājas ostmalas noliktavas ēka “Bezdelīga”. Noliktavas telpās varēs iepazīties ar muzeja plašo lāžu, skapju un enkuru kolekciju no visiem Latvijas novadiem – vairāk nekā 100 priekšmetiem, kas iepriekš atradās muzeja krājumos, un līdz šim nebija pieejami muzeja apmeklētājiem.

 

Ar pilnu sparu atsāks darboties vasaras kafejnīca “Pūnīte” (pie Vidzemes sētas), kurā no šā gada saimniekos viena no latvju dižsaimniecēm – Donu Ilze.

Vasaras sezonā no 1. maija līdz 30. septembrim muzejā ir garāks darba laiks – tas būs atvērts no 10:00 līdz 20:00 (ēkas atvērtas līdz 17:00).

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā bez maksas. Ieejas biļešu cenas pārējiem apmeklētājiem: skolēniem 1,40 €, studentiem 2,00 €, pensionāriem 2,50 €, pieaugušajiem 4,00 €, ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 8.50 €. Bezmaksas autostāvvietas pie Galvenajiem un Rietumu vārtiem.

 

 

Preses materiālu sagatavoja:                       Kristīne Lozovska

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs 1.maijā atklāj vasaras sezonu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!