Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils aicina - “Vainagi renesansē”

25.06.2019

Sestdien, 6. jūlijā plkst. 16:00 Bauskas pils muzejs aicina uz Senā dzīvesveida skolas nodarbību “Vainagi renesansē”. Senā dzīvesveida skolas nodarbības Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. To laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par 15. – 17. gs. cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni un atklājumiem.

Renesansē vainagu darināšanai pievērsa daudz lielāku uzmanību nekā mūsdienās, uzskatot tos ne tikai par skaistiem, dekoratīviem tērpa aksesuāriem, bet piešķīra simbolisku jēgu un ticēja to labvēlīgai iedarbībai. Tradicionāli vainags saistīts kā meiteņu un jaunavu galvas rota, taču toreiz greznojās arī jauni puiši un vīrieši.

Vainags bija ne tikai būtiska apģērba sastāvdaļa, bet svarīgs svētku vai rituāla atribūts gadskārtu, karnevālu, nozīmīgu baznīcas notikumu, kristību, iesvētību, bet jo īpaši - kāzu tradīciju svinībās. Renesanses laikā augstdzimušām personām vainagi gatavoti no metāla, dārgakmeņiem, pērlītēm, stieplītēm, dažādiem smalkiem audumiem, kā arī no dzīviem ziediem un augiem. Zemnieki un pilsētnieki nevarēja atļauties greznas lietas vainagu pīšanai, tamdēļ izmantoja to, ko sniedza daba no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Renesansē plašas zināšanas par puķu nozīmi, ārstniecisko augu iedarbību bija ne tikai dārzniekiem, ārstiem, zāļu sievām, bet arī māksliniekiem, dzejniekiem, rakstniekiem, galminiekiem.

 

Nodarbības laikā apmeklētāji gūs ieskatu par Floras pasaules bagātībām, ko apjūsmoja dzejdari sonetos un ziedu vilinājuma atspulgu galma dejā, kā arī uzzinās kādas puķes un augus vija vainagos dziedniecības rituālos, mīlas maģijas nolūkos un dažādās svinībās. 

Skatītājiem būs iespēja redzēt nelielu izstādi, kurā eksponēti renesanses laika dievību un alegoriju vainagi un apgūt prasmes tā laika vainagu darināšanā Bulduru dārzkopības vidusskolas floristikas meistares Inetas Skrūzmanes- Ozoliņas vadībā.

 

Tos, kuri vēlās piedalīties vainagu darināšanā, aicinām pieteikties savlaicīgi, kā arī, uz nodarbību ņemt līdzi šķēres, diegu un dabas materiālus vainaga veidošanai.

Nodarbības ilgums ~ 2 h .

Biļetes cena 3 EUR. Tās var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Jegorova

Bauskas pils muzejs

T. +371 63923793

bauskaspils@bauska.lv

www.Bauskaspils.lv

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pils aicina - “Vainagi renesansē”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!