Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils aicina - Vivat Curlandia un Ius gladii

18.07.2019

Esiet mīļi aicināti un gaidīti Kurzemes - Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā "Vivat Curlandia!" .

Sestdien, 20.jūlijā plkst. 22:00 Bauskas pils pagalmā tiks izspēlēts, izdejots un izdziedāts koncertuzvedums "Zaudētā Paradīze", kas notiks Kurzemes - Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāla "Vivat Curlandia!" ietvaros.

Leģendārā jūrasbraucēja Kristofora Kolumba vārds nevienam nav svešs. 1492.gada 12.oktobris bija tā diena, kad zem spāņu karoga Kolumbs ar apkalpi izkāpa jaunās vēl neiepazītās zemes krastā. Jaunās pasaules – Amerikas atklāšana nepārprotami ir viens no ievērojamākajiem notikumiem pasaules vēsturē.

Koncertuzvedums "Zaudētā Paradīze" būs stāsts par Jaunās Pasaules atklāšanu 15.gs.beigās. Ar deju, mūziku, dziesmām un nelielām teatrālām etīdēm skatītāji dosies līdzi Kolumba vēsturiskajā jūras braucienā, lai kopā atklātu Jauno pasauli un atvestu uz Eiropu neparastas veltes no ceļojuma.

Koncertuzveduma veidotāji un dalībnieki: Bauskas pils seno deju grupa "Galms", Senās mūzikas ansamblis "Trakula" un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris "Via Stella".

 

Koncertuzveduma konsultantes senajās dejās un mūzikā ir Heizela Denisone (Hazel Dennison) un Tamsina Luisa (Tamsin Lewis) no Anglijas.

Biļetes cena 7 EUR . Tās varat iegādāties un rezervēt Bauskas pils muzeja kasē no plkst. 9:00 – 19:00 . Lūgums rezervētās biļetes izpirkt pusstundu pirms uzveduma.

Svētdien, 21. jūlijā plkst. 12:00 Bauskas pilī jau sesto gadu notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs "Ius gladii" jeb Zobena tiesības.

Paukošanās turnīrs "Ius gladii" ir prezentācijas sacensības, kurās mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, radot apmeklētājiem priekšstatu, gan par mūsdienu paukošanas sporta veidu, gan parāda vēsturisko turnīru būtību.

Paukotāju cīņas pieteiks herolds, kurš vēsturiski ir bijis valdnieku vai bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs. Bruņinieki cīnīsies par godu dāmām, kuras tos atbalstīs cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīs īpašu labvēlību - dāvinās savam drošsirdīgajam bruņiniekam kabatas lakatiņu un veltīs neatvairāmu smaidu.

 

Turnīra starplaikos apmeklētāji tiks izklaidēti. Par to rūpēsies aktieri Mārcis Viļums un Aleksandrs Radzēvičs, kā arī Gabriela Gota cirks, kas ir sarūpējis pārsteigumu turnīra viesiem. Šogad būs iespēja nolūkoties arī kendo cīņas paraugdemonstrējumā. Kā ik gadu, turnīra viesi varēs baudīt dejas un mūziku kopā ar seno deju grupu "Galms" un senās mūzikas ansambli "Artemisia Absinthium". Būs iespēja piedalīties sacensībās šaušanā ar arbaletu un kopā ar mākslinieci Lindu Šikuri-Važu seno rotu darbnīcā  "Sudraba pīlādzis" lūkot alvas rotu liešanas paraugdemonstrējumus. Bauskas pils pagrabā kā ierasts būs vinotēka, kur varēs iegādāties un baudīt gan " Dūmiņu vīna darītavas" , gan "Kugrēnu vīna darītavas" vīnus.  

Turnīrs tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Paukošanas federāciju un tā uzvarētāji saņem ceļojošās balvas no Bauskas pils: zobenu un ķiveri. Tajās katru gadu iegravē uzvarētāju vārdus un balva glabājas pie uzvarētāja līdz nākamajām sacensībām.

 

Iepriekšējo gadu paukošanas turnīra "Ius gladii" uzvarētāji:

Cīņā ar špagu 2014. g. Mihails Jefremenko, 2015. g. Gints Baķis, 2016. g. Anatolijs Naumčiks, 2017.g. Andrejs Manuhins, 2018.g. Aleksandrs Hudolejs.

Cīņā ar floreti 2014.g. Renārs Blūmentāls, 2015., 2016. g. Lūkass Edmunds Teteris, 2017.g. Stefs De Greef (Beļģija), 2018. g. Jegors Aleksejenko.

Turnīra apmeklējums ir bez maksas. Par atsevišķu samaksu būs iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas.

Bauskas pils muzeja kolektīvs

Komentārs par rakstu: Bauskas pils aicina - Vivat Curlandia un Ius gladii

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!