Piektdiena, 3. Decembris, 2021
Raita, Jogita, Evija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils aicina

05.08.2019

Bauskas pils muzeja kolektīvs aicina viesos 10. augustā plkst. 17:00, kad Ceremoniju zālē tiks atskaņota koncertprogramma ar 14. gadsimta itāļu komponistu skaņdarbiem viduslaiku mūzikas ansambļa "Mediatore" izpildījumā. Ansambļa sastāvā ir trīs latviešu mūziķes: daudzsološais un Latvijā jau labi pazīstamais soprāns Aija Veismane - Garkeviča, dažādos muzikālos sastāvos dziedošā Dārta Treija, kā arī Beļģijā un Nīderlandē koncertējošā vijolniece un fideles spēlētāja Anita Romanova.

Ansamblis Mediatore ir sagatavojis Latvijā vēl nedzirdētu programmu ar skaņdarbiem no Londonas manuskripta, kas ir 14. gadsimta itāļu komponistu darbu krājums. Mūsdienās to iesaukuši par Londonas manuskriptu tādēļ, ka kopš 1876. gada tas atradies Lielbritānijas muzejā un šobrīd manuskripts ir Lielbritānijas bibliotēkā, Londonā. Tā izcelsme gan visdrīzāk saistāma ar Toskānu vai Umbriju. Savulaik manuskripts piederējis slavenajai Mediči dzimtai. Šajā manuskriptā ietilpst vairākas unikālas kompozīcijas, to skaitā 15 vienbalsīgas instrumentālas dejas, kas ir viens no pirmajiem pierakstītajiem instrumentālas mūzikas paraugiem viduslaikos. Šajā koncerta programmā skanēs tikai laicīga mūzika. Mediatore izpildījumā dzirdēsiet vienu no populārākajiemTrecento vokālajiem žanriem – ballatu un dejas: Saltarello, Trotta un deju pāri Manfredina un La Rotta. Koncerta ietvaros uzzināsiet vairāk par Londonas manuskriptu, kā arī par izvēlētajiem skaņdarbiem un to tekstiem.

       

Ansamblis "Mediatore" dibināts 2012.gadā, un tā nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "Starpnieks starp debesīm un zemi". Visas mūziķes: Aija Veismane - Garkeviča, Dārta Treija un Anita Romanova, sākušas interesēties par viduslaiku mūziku, kad studēja J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vēlāk ansambļa dalībnieces papildinājušas teorētiskās un praktiskās zināšanas par viduslaiku mūziku studējot ārzemēs: Aija pie Manfrēda Kordesa (Manfred Cordes) Brēmenē, Dārta pie Annes Delafoses (Anne Delafosse) Lionā un Parīzē un Anita pie Tomā Baetē (Thomas Baete) un Gilermo Peresa (Guillermo Perez) Briselē. Jau studiju laikos izskanēja pirmie ansambļa koncerti Jēzus baznīcā Rīgā, vēlāk viduslaiku mūzikas programmas Mencendorfa namā Rīgā, Cēsu pilī, Bauskas pilī, Nurmes baznīcā Laucienē, atskaņojot agrīno daudzbalsību, viduslaiku kanonus, gregoriskos korāļus, kā arī Gijoma de Mašo kompozīciju koncertprogrammu „Douce Dame Jolie". Šobrīd visas trīs mūziķes piedalās dažādos Latvijas mēroga un starptautiskos projektos kā brīvmākslinieces.

 

Koncerta apmeklējums bez maksas. Koncertu atbalsta Bauskas pils muzejs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Bauskas pils muzeja kolektīvs

Informāciju sagatavoja:

Elīna Jegorova

 Bauskas pils muzejs

T. +371 63923793

bauskaspils@bauska.lv

www.bauskaspils.lv

Komentārs par rakstu: Bauskas pils aicina

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!