Trešdiena, 18. Oktobris, 2017
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumi

Uz sākumu Uz šodienas pasākumiem Pievienot pasākumu

Meklēt pasākumu

 
Lielākie svētki un pasākumi maija mēnesī Kurzemē Kurzeme


Maijs ir mēnesis, kad tiek atklātas tūrisma sezonas, tiek svinēti Baltā galdauta svētki un pilsētas svētki, notiek “Tvīda brauciens”, “Trakais brauciens” un lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā, ceļotāju, putnu un tauriņu vērošanas dienas, Muzeju nakts, kurā satikt un baudīt kultūru netradicionālā laikā un neformālā atmosfērā un daudzi citi pasākumi.Ķemeru Nacionālais parks, kurš kā trausls dārgakmens sevī glabā Latvijā un Eiropā jau par retām kļuvušas dabas vērtības – neskartus augstos sūnu purvus, mitros melnalkšņu mežus, palieņu pļavas un putniem bagātus piejūras ezerus, 6. maijā ielūdz uz Ceļotāju dienu. Būs iespēja iepazīties ar nacionālā parka apskates objektiem un vietējo uzņēmēju piedāvājumu, un doties ekskursijās uz vietām, kas ikdienā netiek popularizētas.13. maijā aicina Liepājas vasaras sezonas atklāšana un Tvīda brauciens. Šajā dienā durvis vērs vairāk nekā 40 Liepājas vietas, ļaujot ielūkoties to ikdienas darbā, un iepazīt nezināmo. Pasākums tiks atklāts 18.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars”. Šeit starts tiks dots arī tradicionālajam, jau 8.Tvīda retro velobraucienam, kura maršruts šogad vīsies cauri pilsētas centram, bet diena noslēgsies ar koncertiem pludmalē, restorānos, kafejnīcās un citās pilsētas atpūtas un izklaides vietās.13. un 14. maijā Vaiņodes novadā norisināsies Putnu un tauriņu vērošana. Interesants un izglītojošs pasākums ikvienam, kuram patīk atrasties dabā. Grupas vadīs gids, biologs Ritvars Rekmanis. 13. maijā 8.00 no Embūtes tūrisma informācijas centra sāksies putnu vērošanas pārgājiens pa Embūtes dabas parku, bet 12.00 – tauriņu vērošanas pārgājiens. Savukārt 14. maijā 9.00 no Vaiņodes vidusskolas sāksies putnu vērošanas pārgājiens pa Vaiņodi un tās apkārtni, bet 13.00 no Vaiņodes tirgus laukuma – tauriņu vērošanas pārgājiens. Maršrutos novērotas vairāk nekā 130 putnu un vairāk nekā 60 tauriņu sugu. Pieteikšanās pa tālruni 28256131 vai kurzemesputni@gmail.com.Maijā darbu atsācis viens no populārākajiem Ventspils pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem – Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs. Pasažierus sācis pārvadāt arī Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja Mazbānītis. Oficiāli Ventspils vasaras tūrisma un velosezona tiks atklāta 14. maijā.

Saldus novada svētki "Novada spārni esam mēs paši!" ielūdz no 15. līdz 21. maijam. Piektdien, 19. maijā, ar savu brīnišķīgo balsi priecēs dziedātājs Daumants Kalniņš un Ventspils Bigbends, pēc koncerta – filma “Emīla nedarbi” brīvdabā. Sestdien, 20. maijā, būs svētku gājiens, deju, sporta un gastronomiskais lidojums, bērnu pilsētiņa, moto kaskadieri, avio šovs un izpletņu lēcēji! Lielkoncertā uzstāsies Dināra Rudāne, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna, Dainis Skutelis un Atis Ieviņš, pēc tam esat aicināti uz balli.

20. maijā jādodas uz Pāvilostas pilsētas svētkiem “Pāvilostai 138”. Pasākumi norisināsies jau no 9.00 rītā. Varēs apskatīt Agnes Liping gleznu izstādi muzejā, būs muzikālā modināšana kopā ar grupas “Piemare” muzikantiem, moto-auto parāde, biatlona stafete, cirks, koncerts, pirmā sezonas zaļumballe un maratons bērniem. Izbaudiet arī orientēšanos “Iepazīsti Pāvilostu”.20. maijā, kad visā Latvijā notiks Muzeju nakts, Kurzemē apmeklētājiem durvis vērs divdesmit astoņi muzeji. Aktivitātes sāksies 19.00, noslēgsies 21. maijā 1.00. Šī gada tēma ir "Laika rats". Muzeja nakts pasākumi notiek bez ieejas maksas. Muzeju nakts programma Kurzemē www.muzeju-nakts.lv.20. un 21. maijā norisināsies Līvas ciema svētki Liepājas Promenādē. 20. maijā pasākums notiks no 10.00 līdz 19.00, bet 21. maijā no 11.00 līdz 15.00. “Līvas ciema svētki” ir gada lielākais tradicionālās kultūras mantojuma pasākums.Savukārt 26. maijā varat doties uz Piektdienas vakara pastaigu „Iznāc vakara gaismā” Ventspilī.Kuldīgas Pilsētas estrādē, 27. maijā, 9.00 sāksies lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā ar trīs dažādu garumu distancēm dienas braucienā. Būs arī tradicionālais nakts brauciens, kurā tiks noteikts “spožākais” dalībnieks. Reģistrēšanās www.velokuldiga.lv. Pasākums notiks jau 10. gadu, tāpēc pasākuma dalībnieki, līdzjutēji un visi citi apmeklētāji tiks priecēti ar koncertiem, konkursiem, radošajām darbnīcām, tirdziņiem un daudziem citiem pārsteigumiem.Bet 27. un 28. maijā uz Dzīvās vēstures festivālu “Seeburg” ielūdz Grobiņa. Šajā pasākumā būs sastopami kuršu vikingi, amatnieki, mājražotāji, daiļamata meistari, folkloras kopas un mūzikas grupas. Tas ir vienīgais vikingu kultūrvēsturiskā mantojuma festivāls Latvijā. Festivāla laikā kopīgi tiek atdzīvināta Skābarža kalna senā vikingu apmetne – skatāmi un izmēģināmi tā laika ieroči un bruņojums, seno kauju paraugdemonstrējumi, tradīcijas un dzīvesveids.Kuršu pilskalnā 28. maijā 14.00 tiks atklāts “Trakais brauciens”. Tas ir atraktīvs brauciens ar šķēršļiem, atjautības uzdevumiem un nobraucienu uz laiku. “Trakā brauciena” braucamie ir reālu braucamrīku kopijas vai absolūti fantāzijas lidojumi, bet dalībnieki tērpjas izaicinošos kostīmos un veic humoristiskus izgājienus.28. maijā 12.00 dabu svinēt aicina Jaunauces pils dārza svētki. Tā būs dabas svinēšana skaistās un neskartās vēlīnā klasicisma pils dārzā ar pastaigām, izjādēm, vīnu, priekšlasījumiem, klasiskās mūzikas koncertu un vēl tik daudz no senatnes.Sagaidot Latvijas simtgadi, Kandavā šomēnes atklāta “Mākslas taka”. Tas ir jauns piedāvājums mākslas un aktīvās atpūtas cienītājiem. Mākslas takā var iepazīt dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus, ko mākslinieki radījuši speciāli Kandavai. Maršruta pastkartes ar informāciju par taku saņemsiet Kandavas Tūrisma informācijas centrā.Plašāk par pasākumiem www.kurzeme.lv. 


Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!