Trešdiena, 18. Oktobris, 2017
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju nakts Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī

15.05.2017

Muzeju naktī, 20.maijā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aicina apmeklētājus pagriezt laika ratu, ieraudzīt, kā Jelgava izskatījusies 20.gadsimta sakumā, un salīdzināt, kas mainījies pilsētas ainavā pēdējo 20 gadu laikā. Kā ierasts muzeju naktī torņa ekspozīcijas un skatu laukums būs atvērts apmeklētājiem bez maksas no pulksten 19 līdz 1 naktī.

 

Šī gada Muzeju nakts tēma ir “Laika rats”, kas nemitīgi griežas un skaita laiku uz priekšu, bet muzeji un vēstures ekspozīcijas ir vietas, kur laika ratu var iegriezt pretēji un atskatīties uz vēstures notikumiem. Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis Muzeju naktī aicina ielūkoties un salīdzināt, kā, laika ratam griežoties, mainījušies pilsētas skati, ielas, ēkas un tūrisma apskates vietas Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Projekcijā uz torņa sienas būs iespējams salīdzināt dažādus pilsētas un ievērojamu vietu senos un mūsdienu skatus.

 

Savukārt torņa konferenču zālē apmeklētājiem būs sagatavots bilžu stāsts par Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcu. Foto stāsts vēstīs par to, kā laika rats ietekmējis baznīcas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz pat 1944.gadam, kad baznīca tika nopostīta, un kā pēc vairāk nekā pusgadsimta atdzimis baznīcas tornis.

Torņa ekspozīcijas Muzeju naktī būs apskatāmas bez maksas no pulksten 19 līdz 1 naktī. Ekspozīcijās apmeklētāji aicināti aktīvi līdzdarboties un izzināt Latvijas valsts prezidentu dzīvesstāstus, Jelgavas simboliku, nozīmīgākos vēstures notikumus Jelgavā, kā arī Zemgales tautas tērpa rakstus. Torņa skatu laukumā varēs vērot naksnīgo Jelgavas panorāmu no 37 metru augstuma.

 

Muzeju naktī Jelgavā apmeklētājus ar izstādēm, spēlēm, deju priekšnesumiem un citām aktivitātēm priecēs Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Jelgavas pils, pilsētas bibliotēka, Mākslas skola, kā arī mākslinieces Valērijas Kravales izstāde un instalācijas Zemgales prospektā 9. Par Muzeju nakts aktivitātēm Jelgavā var uzzināt mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

Komentārs par rakstu: Muzeju nakts Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!