Svētdiena, 2. Aprīlis, 2023
Imgarde, Irmgarde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ložmetējkalns

Reizes skatīts: 14862
Ložmetējkalns
Ložmetējkalns
Ložmetējkalns
Karte

Apraksts


Jelgavas pagasta Valgundes pagastā „Mangaļu” mājās ir iespējams apskatīt „Ziemaassvētku kauju muzeju”.
Šajā teritorijā var apskatīt arī daļu no vācu aizsardzības pirmās līnijas – „vācu vaļņa”.
Interesantākais ir tas, ka tieši „Mangaļu” mājas tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un notika leģendārās Ziemassvētku kaujas.

Saglabājušās būvju paliekas un nocietinājumi. Interesants objekts – vairāku metru augsts priedes koka zobens, kas simbolizē vācu aizsardzības līniju, kuru pārcirtis latviešu strēlnieku zobens. Ložmetējkalna apkārtnē ir ļoti daudz brāļu kapu. Tajos apbedīti aptuveni 3800 latviešu un krievu karavīri no 12. armijas, kas krituši Ziemassvētku kaujās Tīreļpurvā un pie Ložmetējkalna. Kritušo piemiņai 1925. g. atklāts pēc arhit. E. Laubes projekta gatavots betona obelisks.

Viens no populārākajiem apskates objektiem ir skatu tornis. Tas tika uzcelts 2005.gadā un tā augstums ir 27 m. Netālu no torņa ir arī koka galdi, pie kuriem arī bieži vien tiek rīkoti pikniki un pasēdēšanas. No skatu torņa paveras skaists skats uz zaļo Latvijas priežu mežu. Skats ir brīnišķīgs. Vispiemērotākais laiks šim pasākumam viennozīmīgi ir vakars, neilgi pirms saulrieta. Visnepiemērotākais – ziema. Jārēķinās gan ar to, ka skatu torņa augšā vējš ir diezgan stiprs un kāpnes ziemā apledojušas.
Arī agrāk šajā vietā ir bijis skatu tornis (1989 – 2002), bet tas ar laiku sapuvis. Iepriekšējais skatu tornis bijis vien 22 m augstumā, bet tā kā mežs ir pleties lielumā, jaunais tornis esot bijis jāceļ augstāks, jo mežs aizsedzis
skatu uz dažiem nozīmīgiem Ziemassvētku kauju objektiem.
Jāpiebilst, ka visi brīvdabā esošie apskates objekti ir par brīvu, nekāda maksa par teritorijas apstaigāšanu netiek iekasēta. Ja ir vēlme noorganizēt ekskursiju pa latviešu strēlnieku cīņu vietām – iepriekš jāpiesakās. Muzeja iekštelpās iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”.

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgavas novads (bij.Jelgavas rajons)
  • Adrese: Valgundes pag.,Jelgavas nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!