Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Zeltiņu pagasta muzejs

Reizes skatīts: 10235
Zeltiņu pagasta muzejs
Zeltiņu pagasta muzejs
Karte

Apraksts


Muzejs glabā nākamajām paaudzēm pagasta vēsturisko un kultūrvēsturisko mantojumu: • novadnieku istabā uz ikvienu apmeklētāju noraugās cilvēku fotogrāfijas, kuri dzimuši, strādājuši vai ļāvuši Zeltiņu vārdam izskanēt ārpus pagasta robežām.

 

Viesiem atpazīstamākais aktieris Edgars Liepiņš joprojām ar ironisku smaidu noskatās uz atnācējiem; • ekspozīcija „Nesenā pagātne” ataino padomju armijas darbību Zeltiņos un iedzīvotāju sadzīvi šajā periodā. Zeltiņu pagasta muzeja darba laiki un cenas: Zeltiņu pagasts, "Zvaigznītes" Mob.tālrunis: 29499352 Darba laiks: Piektdienās 10.00 - 16.00; pārējās dienās iepriekš piesakoties Ieeja: Ls 0,20 Pededzes pagasta muzejs Bijusī ārsta māja jeb ,,sarkanais internāts” - kas kuram tuvāks. Šobrīd divās šīs ēkas (kurai pašai gandrīz 100 gadi) telpās izvietojies pagasta muzejs. Savas durvis apmeklētājiem muzejs vēra 12. augustā 2008.gadā.

 

Muzejs veidots, lai atspoguļotu un saglabātu nākošajām paaudzēm bagāto un savdabīgo Pededzes kultūrvēstures mantojumu. Ienākot muzejā pirmā istaba atvēlēta skolas un pagasta vēsturei. Otrā istaba iekārtota etnogrāfiskā stilā, ar pagastam raksturīgo iedzīvi.

 

Neatņemama krievu istabas sastāvdaļa ir ikona, īpaši klāta gulta, kā arī patvāris (samovārs). Izšuvumos un adījumos dominē krāsu daudzveidība un spilgtums. Visi muzeja eksponāti ir vietējo iedzīvotāju dāvināti . Pededzes pagasts ,,Internāts" Tālrunis: 29222818 Darba laiks: P.T.P. 9.00- 12.00 (ja vēlas citā laikā, tad iepriekš sazvanoties)

Kontaktinformācija

  • Novads: Alūksnes (bij.Alūksnes rajons)
  • Adrese: Zvaigznītes, Zeltiņu pagasts, Alūksnes novads
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29499352
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!