Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Akmens tilts

Reizes skatīts: 15905
Akmens tilts
Akmens tilts
Akmens tilts
Karte

Apraksts


Akmens tilts ir vairāk nekā puskilometru garš ielas satiksmes tilts pār Daugavu Rīgā. Tilts atrodas starp Dzelzceļa tiltu un Vanšu tiltu. Pāri tiltam notiek arī tramvaju un trolejbusu satiksme.
Tilta vēsture:
Pēc 1944. gadā sagrautā Zemgales tilta 1955. gadā sāka būvēt tagadējo Akmens tiltu kā otro ielas satiksmes tiltu. Faktiski tā laidums nav no akmens — tā ir nepārtraukta metāla sija. Tilta novietnei izraudzīta bijušā Pontontilta ass, pa kuru jau ilgus gadus (no 1896. g.) bija vēsturiski izveidojušās un nostabilizējušās ielu satiksmes plūsmas starp abiem Daugavas krastiem. Tādā veidā piepildījās A. Lamzes 1924. gadā izteiktā doma, ka pastāvīgs tilts pār Daugavu vispirms ir jābūvē iepretī Vecrīgai. Tilta projekts tika sastādīts Maskavā Specializētajā tērauda konstrukciju projektēšanas institūtā. Projekta autors ir inženieris G. Popovs.
2009. gada 20. augustā ap pulksten 17:00 Akmens tilta balstā ieskrēja pasažieru kuģītis "Vecrīga". Par laimi šajā negadījumā cilvēki necieta un visi tika veiksmīgi nogādāti krastā. Kuģītis pēc tam esot pietauvojies piestātnē Daugavmalē un aptuveni pēc nepilnas stundas kopš sadursmes nekas vairs neesot liecinājis par to, ka būtu notikusi šī sadursme.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: 
 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!