Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmiermuižas parks un tornītis

Reizes skatīts: 9584
Valmiermuižas parks un tornītis
Valmiermuižas parks un tornītis
Valmiermuižas parks un tornītis
Valmiermuižas parks un tornītis
Valmiermuižas parks un tornītis
Karte

Apraksts


Valmiermuižas pils tornītis ir vienīgā autentiskā celtne, kas palikusi no kādreizējās Valmiermuižas pils. Tajā atrodas pēc mauru parauga darināti sienu un griestu zīmējumi, kas izmantoti arī slavenajā Alhambras cietoksnī Spānijā. Zīmējumi ir valsts aizsargājams mākslas un vēstures piemineklis, kas šobrīd apskatei gan nav pieejams. 

 

Valmiermuižas spilgtākais un iedvesmojošākais laiks bija 18 g.s.nogale, kad tajā saimniekoja Šlēsvigas-Holšteinas-Zonderburgas-Bekas princis Pēteris Augusts Frīdrihs. Viņš Valmiermuižā ap 1764. gadu uzbūvēja baroka villu jeb "maison de plaisance" un izveidoja plašu medību parku. Villa Baltijā bija vienīgā šādā stilā uzceltā ēka un to princis izmantoja gan kā medību rezidenci, gan vasarnīcu, kurā uzņemt viesus, tostarp pat karaļnamu pārstāvjus. Arī Krievijas imperatore Katrīnu II reiz esot piestājusi Valmiermuižā, kas bija kļuvusi par iecienītu vietu karaliskai atpūtai. 

 

Nav saglabājies daudz liecību par pils interjeru, bet zināms, ka telpas bijušas ar augstiem griestiem un tām bijusi grezna paviljona koncepcija.

 

Šobrīd Valmiermuižas pils parku rotā muižas stila bērnu rotaļu un atpūtas laukums, kas priecē kā vietējos bērnus, tā arī Valmiermuižas ciemiņus.

Kontaktinformācija

  • Novads: Burtnieku (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!