Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Priekules Luterāņu baznīca un skatu tornis

Reizes skatīts: 9590
Priekules Luterāņu baznīca un skatu tornis
Priekules Luterāņu baznīca un skatu tornis
Karte

Apraksts


Līdz Trešās atmodas gadiem pilsētas centrā pacēlās apdrupušie dievnama un tā torņa mūri, kuros svētelis bija uzdrošinājies uzbūvēt savu ligzdu. Dievkalpojumi notika izremontētajā draudzes namā, kuru gādīgas rokas bija iekopuša un izveidojušas pa mājīgu lūgšanas telpu. Tomēr sapnis par atjaunotu dievnamu bija dzīvs. To uzturēja pirms 300 gadiem muižas kalēja, vēlāk saukta par Priekules Ikaru, ar pašdarinātiem spārniem veiktais lidojums.

Valsts neatkarība gan ierobežoja materiālās iespējas, taču darīja brīvu garu, un tā 1994.gadā par draudzes, iedzīvotāju ziedojumiem un ārzemju labvēļu sarūpētiem līdzekļiem varēja sākties baznīcas atjaunošana.

Vispirms jaunu smaili ieguva tornis. Baznīca tika apmesta no ārpuses, uzlika jumta segumu. 1996.gada vasarā torņa smailē uzlaidās kalēja G Andersona kaltais vara gailis. Tā paša gada rudenī Latvijas Mākslas akadēmijas studentes K. Taivanes darinātā glezna “Kristus pie krusta” ieņēma vietu draudzes nama altārī, lai vēlāk rotātu atjaunotās baznīcas altāri.

1997.gadā Rīgas Amatniecības vidusskolas Kokapstrādes nodaļas 5.kursa audzēkņi savam diplomdarbam izvēlējās Priekules baznīcas iekārtas priekšmetu visa komplekta izveidi. 1998.gada pavasarī strauji tika pabeigta baznīcas sienu, grīdas un griestu atjaunošana.


Ar 2005.gada 6.augustu visiem interesentiem ir pieejams baznīcas skatu tornis, no kura savulaik savu vēsturisko lidojumu ir sācis leģendārais Priekules Ikars. Baznīcas tornī Sakrālā tūrisma projekta ietvaros ir ierīkotas savdabīgas kāpnes, par kurām uzkāpjot torņa smailē kaut nedaudz iejutīsieties Ikara lomā un aplūkosiet pilsētu no augšas. Skatu tornis atvērts katru svētdienu pirms dievkalpojuma no plkst. 13:00-14:00. Ekskursiju citā laikā vēlams pieteikt pa tel.: 26321526

Kontaktinformācija

  • Novads: Priekules (bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: Aizputes iela 10, Priekule, Priekules nov.
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!