Trešdiena, 12. Augusts, 2020
Klāra, Vizma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kazu grava

Reizes skatīts: 18052
Kazu grava
Kazu grava
Karte

Apraksts


Kazu gravā ir aplūkojami līdz 6 m augsti un ap 50 m plati skaisti dažādu iežu atsegumi. Šeit lejup krīt Septiņavotu lielais ūdenskritums un vairāki sezonāli ūdenskritumi. Atsegumā vērojami dažāda veida saldūdens kaļķieži, kā arī šeit ir neliels smilšakmens atsegums pie lielā ūdenskrituma. Pār iežu atsegumu līst krāšņs ūdenskritums, kura ūdens nāk no avotiem, kuri izplūst ap 600 m augstāk.

 

Līdz lielajam ūdenskritumam strauts krīt pār vairākiem mazākiem ūdenskritumiem kuru skaits mainās atkarībā no ūdens daudzuma. Lielais ūdenskritums ir 7,5 m augsts, izplūst un izlokās kraujā ar daudzām strūklām. Pavasarī, kūstot sniegam, ūdenskritums kļūst tiešām grandiozs un rada Latvijai pavisam neparastu ainavu. Ap 300 m lejāk strautam ir vēl viens, ap 1,2 m augsts un 2,8 m plats ūdenskritums.

 

Teritorijā ir sešas alas, tai skaitā: Lielā Sikspārņu ala labā krasta augšējā šķautnē. 64 m gara dolomītu ala. Ekskursantu apmeklējumi gan alā aizliegti vairāku iemeslu dēļ: tajā ir bīstamas, nenoturīgas akmens plāksnes. Alas platums līdz 6 metri, augstums 2,5 m, grīdas laukums 175 m2. Alā divas lielas telpas un vairākas ejas ar 4 izejām. Vidējā Sikspārņu ala- platība 62 m2, garums 16 m, augstums līdz 4 m, galvenās telpas izmēri - 5 x 8 m. Dubļainā Sikspārņu ala- atgādina milzu šķīvi ar diametru 6 m. Šo vietu var atrast: Izbraucot no Cēsīm uz Valmieru par P20 ceļu, pirms Lubiņām jānogriežas pa labi pa lauku ceļu, kuram vienā pusē mežs, bet otrā pusē lauks. Pa šo ceļu jābrauc līdz tas ieved mežā. Šeit, meža malā var novietot auto un tad doties pa meža ceļu lejā gravā, līdz nonāksiet līdz iežu atsegumiem un ūdenskritumam.

 

Uzmanību, šis ir Valsts aizsargājams dabas objekts/teritorija!!! Apmeklētāji tiek aicināti izturēties saudzīgi pret dabu. Par objekta bojāšanu (skrāpējot, dauzot, kāpelējot, un citādi fiziski iedarbojoties), par tā piesārņošanu, par pārvietošanos ar transportu lieguma teritorijā tiek piemērota administratīva atbildība. Saudzēsim dabu!

Kontaktinformācija

  • Novads: Priekuļu (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Priekuļu pag., Priekuļu novads
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Kristīne G.
11.07.2019 15:48:14
Apraksti jau interesati, bet dzīvē nekā tur nav. Pilnīgi nevienas norādes, kur iet ko meklēt. Ieej mežā un zīlē uz kuru pusi iet. Galā iznāk tā, ko atradi par to priecājies. Apskates objekts pilnīgi garām, lieki iztērēts laiks un salasītas ērces. Viss labums!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!