Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Minhauzena muzejs

Reizes skatīts: 20183
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Minhauzena muzejs
Karte

Apraksts


Ienāc Minhauzena pasaulē… Kaut arī vecais krogs nodedzis, Minhauzena muzeja tradīcijas turpinās ar jaunu elpu. Atcerieties, nesauciet baronu par meli, viņaprāt melis runā, lai gūtu labumu sev, fantazētājs – lai gūtu un dotu prieku arī citiem. Slavenā dēku stāstnieka muzejs ir viens no diviem brīvkunga fon Minhauzena muzejiem pasaulē - otrs atrodas Vācijā, Bodenverderā, kas ir jau citas stāsts… Vēstures fakti liecina, ka Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens ir vācu izcelsmes un dzimis Bodenverderas pilsētā barona Georga Oto fon Minhauzena ģimenē 1720. gadā.

 

Barons Minhauzens ir tipisks 18. gs. muižnieku pārstāvis, kura galvenā nodarbošanās un izpausmes veids bija karš un medības. Muzeja otrajā stāvā izvietota Latvijā plašākā vaska figūru kolekcija „IZCILAS PERSONĪBAS LATVIJAS VĒSTURĒ”. Ikvienam ir iespēja satikties ar un nofotografēties tuvplānā ar maestro Raimondu Paulu vai basketbola zvaigzni Uļjanu Semjonovu, kā arī patērzēt ar pašu Kārli Ulmani un Dainu Tēvu... Otrajā stāvā alus mīļotājus iepriecinās alus kausu kolekcija – ap 2000 kausu no 50 pasaules valstīm. Muzeja teritorijā atrodas lielākais koka atrakciju kuģis Baltijā, kas ir 30 metrus garš un 4,5 metrus plats, bet masts, kurā plīvo Minhauzena karogs, paceļas 15 metru augstumā.

 

Kuģī ir 3 slidkalniņi, 2 nobraucamās caurules, 4 tiltiņi, 5 šūpoles, 6 caurlienamas mucas un vairāki lielgabali. MINHAUZENA MEŽA TAKA ir garākā apses koka taka Eiropā. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam. Abu tās mu kopgarums ir 5,3 km. Garākais takas posms aizved līdz pašai jūrai, kur Vidzemes pludmales baltajās smiltīs var sauļoties, bet jūrā- peldēties. Jaunlaulātajiem : Tā kā Minhauzens ar Jakobīni kopā nodzīvoja 46 gadus, tad viņu dzīves pieredze, padomi būs noderīgi ikvienam jaunlaulāto pārim.

 

Muzejs piedāvā jaunlaulāto izkaides programmu apmēram stundas garumā. Jaunlaulātie uz brīdi varēs paviesoties Jakobīnes buduārā un apsēsties uz viņu gultas maliņas, uzzināt, kādi ēdieni garšoja Minhauzenam, izkalt laimes monētu, uzzināt dažus saskanīgas kopdzīves noslēpumus, saskandināt šampānieša glāzes ar saviem viesiem. Vasaraā muzeja teritorijā darbojas sezonas kafejnīca, kurā iespējams pasūtīt gan karstos ēdienus, gan atspidzināties ar saldējumu, sulām. Īpašais piedāvājums – izlejamais Piebalgas gaišais un tumšais alus. Ja muzeja teritorijā vēlaties svinēt kādu ģimenes pasākumu, pavāres jums sagatavos svētku maltīti, saskaņā ar Jūs vēlmēm. GPS koordinātes N 57° 26’ 29.02”, E 024° 25’ 35.24” Slavenā fantāzijas meistara Minhauzena muzejs atrodas tikai lielgabala lodes lidojuma attālumā no Rīgas (55 km).

 

Tas ir muzejs - sapnis, kurā mājo pozitīvas emocijas un asprātība. Pastāvīgā vēstures ekspozīcija „Minhauzena pasaule” piedāvā iepazīt baronu kā prinča Antona Ulriha pāžu Ukrainas stepēs un Krievijas galmā, kā armijas virsnieku, mīlošu vīru, kaislīgu mednieku un aizrautīgu stāstnieku - cilvēku, kurš aizgūtnēm bauda dzīvi, saglabājot spēju smieties par sevi un citiem, saskatīt pasauli ar savu īpatnējo redzējumu. Muzejā ir daudz suvenīru, grāmatas daudzās valodās, bet otrajā stāvā ir vaska figūru muzejs, kur var iepazīties gan ar tālākiem vēstures personāžiem – politiķiem, rakstniekiem, gan arī, piemēram, ar mūsdienu sportistiem.

 

Minhauzena dabas takas apceļošanas laikā jāapbruņojas ar pacietību – tā nav īsa, bet, izvēloties iet lielāko apli, ir iespēja pabūt pie jūras, atpūsties, un vēlāk doties atpakaļ uz izejas punktu, turpinot ceļu pa iesākto taku. Pa ceļam atrodamas interesantas norādes, atpūtas vietiņas, uzraksti un paskaidrojumi par Minhauzena stāstiem. Muzeja teritorijā ierīkoti Minhauzena pīļu dīķi, tapusi arī Minhauzena taka, pa kuru staigājot satiksiet dažādas koka skulptūras… Minhauzena muzejs ir arī Vācijas pilsētā Bodenwerdera. Muzejs,dabas taka kas ved līdz jūrai,viesnīca

 

 

 

Kontaktinformācija

  • Novads: Salacgrīvas (bij.Limbažu rajons)
  • Adrese: Duntes muiža,Liepupes pag.,Salacgrīvas nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: http://www.minhauzens.lv
  • Tel.: +371 64065633; 26576056
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Linda
11.04.2021 23:12:00
Nepiekritīšu pilnīgi un itinemaz. Bijām šodien staigaties ar 6g.v.b un 12g.v.b. Bija ļoti forši. Un takā ir karantinā muzejā nemaz netikām, ti dabas taka, bērni bija sajūsmā!!! Tas ir atkarīgs no katra paša! Bērni pie katra eksponāta varēja izdomāt paši savas leģendas, jo zīmējumi tiešām skaisti! Bijām pārsmejušies un izstaigājušies. Paldies
Liga
20.07.2014 14:56:55
Biju ar draugiem šajā muzejā, kā arī izgājām meža taku. Viena no gidēm (sieviete gados ar blondiem matiem) tikko kā ieradāmies pievienojās mums un sāka apstāstīt par muzeju. Dāmas atraktivitāte nenoliedzami ir burvīga, bet priekš manis viņa bija pārāk haotiska, nevarēja saprast, ko viņa ar stāstīto domā. Kopumā muzejs mazs, bet interesants. Meža taka - pilnīgi garām, pārsvarā taka ir iešana pa mežu, kur ik pa laikam izlikti itkā apskates objektu, daži tiešām iespaidīgi, bet vairumā tie ir tik neinteresanti, ka palika žēl iztērētās naudas, ka tika samaksāta par ieeju šajā takā. Vislabākā daļa šīs takas apmeklējumā - zvilnēšana pie jūras. Taka varētu būt interesanta maziem bērniem, bet ne pieaugušajiem.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!